Red Cards
0
0

Άρθρο

Μεγάλη νίκη από την Stoiximan όχι από το ύψος του σκορ αλλά από την εμφάνιση που έκανε απέναντι στην μεταμορφωμένη ομάδα της Νέμεσις. Το σκορ δεν αντιπροσωπεύει  την εικόνα του ματς στην οποία οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν δυνατά καθαρά και έχασαν και ευκαιρίες για να μειώσουν το σκορ. Στον αντίποδα η Stoiximan κυνήγησε τη μπάλα σε όλους τους χώρους και αξιοποίησε 100% τις ευκαιρίες που της δόθηκαν και τις μετέτρεψε σε γκολ. Με την νίκη αυτή κλείδωσαν την πρώτη θέση στον όμιλο της Commercial League κατακτώντας και μαθηματικά το Πρωτάθλημα.

Το φιλμ του αγώνα

15′ Κάθετη πάσα του Ρέλλου στον Μπότση με τον επιθετικό της Stoiximan να κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και τη μπάλα να χτυπάει στη ρίζα του δεξιού δοκαριού και να περνάει άουτ.

23′ Εξαιρετικό σουτ του Σπυριδαντωνάκη από τον άξονα πέρασε δίπλα από την αριστερή συμβολή των δοκών άουτ.

27′ (1-0) Κάθετη πάσα του Αντωνόπουλου στον Μπότη με τον τελευταίο να μπαίνει στην περιοχή να αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και με σουτ να ανοίγει το σκορ.

28′ Ατομική προσπάθεια του Αντωνόπουλου και πάσα στα αριστερά στον Μπότη ο οποίος έκανε το διαγώνιο άουτ.

32′ Σουτ του Κολλά από τα 20 μέτρα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

42′ (2-0) Ατομική προσπάθεια του Μπότη και γύρισμα στον Αντωνόπουλο ο οποίος έκανε το κοντρόλ και το σουτ στην δεξιά γωνία του Ζερβού.

48′ (3-0) Σέντρα του Ρέλλου στο Λυριτσή ο οποίος έκανε το κοντρόλ και το σουτ μέσα από την περιοχή στην δεξιά γωνία.

50′ Εντυπωσιακό σουτ του Πατρινού από τα 20 μέτρα έδιωξε εντυπωσιακά ο Ραθώσης από την δεξιά γωνία σε κόρνερ.

71′ (3-1) Κάθετη πάσα του Αθανασούλια στον Παπαδάκη ο οποίος έκανε απευθείας το σουτ μέσα από την περιοχή μειώνοντας το σκορ.

75′ (4-1) Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπότη που τα 20 μέτρα απέκρουσε ο Ζερβός και την επαναφορά άουτ του Λυριτσή στα δίχτυα.

79′ Ατομική προσπάθεια του Πατρινού και σουτ, πάνω από τον Ραθώση που έκανε έξοδο, ανάγκασε τον Καραμπλιά να διώξει πάνω στη γραμμή.

80′ Τετ α τετ του Μπότη έδιωξε με υπερένταση ο Ζερβός σε κόρνερ.

81′ (5-1) Ατομική ενέργεια του Λυριτσή και πάσα στον αμαρκάριστο Μπότη ο οποίος με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

84′ (6-1) Κλέψιμο του Λυριτσή μέσα στην περιοχή και με σουτ πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα.

85′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πατρινού από τα δεξιά δύσκολη διπλή απόκρουση του Ραθώση.

86′ Εκτέλεση φάουλ του Πατρινού σουτ του Παπακωνσταντίνου που το δεύτερο δοκάρι σταμάτησε στη ρίζα του αριστερού δοκαριού και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί.

87′ Διαδοχικές ντρίπλες του Κολλά και γύρισμα στον Πατρινό ο οποίος έπιασε το δυνατό σουτ από τα αριστερά άουτ.

Χατζηδρόσος Μάνος (Stoiximan)

Ένα ωραίο ματς, χαίρομαι όπως πήγε η πορεία του. Κερδίσαμε και είμαστε Πρωταθλητές και είμαστε πολύ χαρούμενοι για αυτό.

Ζερβός Νίκος (Νέμεσις)

Συγχαρητήρια στα παιδιά της Stoiximan που από ότι βλέπω σηκώσανε και την Κούπα μετά από αυτό το ματς. Οφείλω να ομολογήσω ότι εμείς δεν μπήκαμε καθόλου στο ματς, το μυαλό μας ήτανε πίσω. Δεν ήταν για να κατέβουμε σήμερα αυτή είναι η αλήθεια, όχι ότι αυτό είναι καμία δικαιολογία, προς Θεού. Τα παιδιά είναι σφεντόνες, είναι βολίδες, είναι ομαδάρα βασικά. Συγχαρητήρια τους εύχομαι και καλή πορεία του Χρόνου.