26 Φεβρουαρίου 2018 12:53 Group D 2017-2018 3 90'

0
2
1
0

Ματς πολύ ένταση, πάθος, κάρτες, δοκάρια, όμορφα γκολ και τελικά πρόκριση για την Stoiximan με γκολ που μπήκε στο 82’ σχεδόν από την γραμμή του πλαγίου που λες “αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να μπει”, και να όμως που όλα μπαίνουν. Στα αγωνιστικά η ομάδα του Μπενρουμπή αιφνιδιάστηκε στο 7’ όταν ο Μπότης άνοιξε το σκορ αλλά και έχασε άλλες δυο ευκαιρίες για να μεγαλώσει τη διαφορά. Οι φιλοξενούμενοι ανασυντάχτηκαν και στο 25’ είχαν ήδη κάνει την ανατροπή και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρναν τη νίκη καθώς ο Μπότης που ήταν από τους κορυφαίος των αντιπάλων τους τραυματίστηκε και αποχώρησε. Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 82’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χήρη σχεδόν από την γραμμή του πλαγίου και δεξιά με τη μπάλα να περνάει πάνω από τον Τρύφων να γλύφει το οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα.

7′ (1-0) Κάθετη πάσα του Χατζηδρόσου τον Μπότη ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση από τα αριστερά στην αριστερή γωνία του Τρύφων.

15′ (1-1) Σουτ του Κονδυλιού από το ημικύκλιο της περιοχής στη ρίζα του αριστερού δοκαριού και στην επαναφορά προβολή του Κολλιντζά στα δίχτυα.

17′ Ο Θεοφάνους έκανε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Μπότη να κάνει το κοντρόλ και το σουτ με τη μπάλα να σταματάει στο πλαϊνό των διχτύων.

26′ (1-2) Κούρσα από τα δεξιά του Νομικού έφτασε μέχρι τη γραμμή του άουτ έκανε και τη σέντρα προς το δεύτερο δοκάρι όπου ο Ρωσσώνης με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

36′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κονδυλιού από τα αριστερά έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση ο Ραθώσης.

41′ Δυνατό σουτ του Κονδυλιού έξω από την περιοχή πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ραθώση.

70′ Τετ α τετ του Θεοφάνους με τον Τρύφων να διώχνει με τα πόδια αρχικά και στην επαναφορά σουτ του Χήρη από πλεονεκτική θέση άουτ.

75′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρωσσώνη έδιωξε με γροθιές σε κόρνερ ο Ραθώσης.

82′ (2-2) Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χήρη από τα δεξιά σχεδόν από τη γραμμή του πλαγίου στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα του Τρύφων.

90’ Ατομική προσπάθεια του Νομικού από τα δεξιά μπήκε στην περιοχή απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο αλλά το διαγώνιο σουτ που επεχείρησε βρήκε στο δεξιό κάθετο δοκάρι και πέρασε άουτ.

ΜΠΟΤΗΣ

STOIXIMAN: ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ, ΧΗΡΗΣ, ΧΑΤΖΗΔΡΟΣΟΣ

ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ: ΡΩΣΣΩΝΗΣ, ΝΟΜΙΚΟΣ, ΚΟΛΛΙΝΤΖΑΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Χατζηδρόσος Μανώλης (Stoiximan)

Τα δώσαμε όλα παίξαμε με 10 άδικα, αλλά παρόλα αυτά περάσαμε στην επόμενη φάση του Κυπέλου και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.

Robbs Alexander (Μπενρουμπή)

Δυστυχώς σήμερα δεν ήμασταν σε καλή μέρα, είχαμε κάποιες απουσίες. Δεν θα ρίξω δικαιολογία εκεί αλλά ήρθε ο αποκλεισμός. Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα και μακάρι να το σηκώσουν τα παιδιά.