19 Νοεμβρίου 2023 12:30 Commercial League 2023-2024 1 90'

Kicks Academy (Γήπεδο ELPEN)
Ο.Τ. 49 Επιχειρηματικό Πάρκο / 5η οδός, Φοίνικας, Σπάτα 190 04

KO KO 17 40 44 54 60 60 70 85 FT

Στο ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας της Novibet και της πρωτοεμφανιζόμενης ομάδος  Openbet στην commercial league  , η δεύτερη πήρε την νίκη με τελικό σκορ 2-3. Η πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι ήρθε στο 7ο λεπτό όταν από λάθος του τερματοφύλακα της Openbet , ο Καραβίτης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή αλλά αστόχησε . Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Melo Thiago , όταν μετά από φάση διαρκείας μέσα στη περιοχή της Openbet κέρδισε πέναλτι και ευστόχησε. Η ισοφάριση ήρθε στο 40ο λεπτό από τον Παρασίδη , ο οποίος αφού πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με ένα ευθύβολο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό η ομάδα της Novibet πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Γιώτη καθώς το σουτ του έξω από τη μεγάλη περιοχή δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Η Openbet κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς εκ νέου στο 60ο λεπτό μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μαργαρώνη, ο Βούτσινος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά έκανε το 2-2. Στο 85ο λεπτό ήρθε η ολική ανατροπή για την ομάδα της Openbet με σκορερ τον  Μαργαρώνη έπειτα από το εξαιρετικό διαγώνιο σουτ που έκανε έξω από το ύψος της μεγάλης περιοχής , σφρραγίζοντας έτσι τη νίκη για την ομάδα του.

Διακριθέντες Novibet : Melo Thiago , Γιώτης.

Διακριθέντες Openbet: Μαργαρώνης , Βούτσινος ,

ΔΗΛΩΣΕΙΣ NOVIBET :ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΙΩΣΗΦ , DE SOOUZA.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ OPENBET: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ , ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ.