24 Ιανουαρίου 2018 13:09 Commercial League 2017-2018 4 90'

1
1
0
0

Ντέρμπι με πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και πάρα πολλές φάσεις και για τις δύο ομάδες που δεν είχαν ευτυχή κατάληξη. Η Motor Oil B. είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο όμως στο δεύτερο την έκλεισε στα καρέ η Stoiximan που πίεζε σε όλους τους χώρους. Το ματς ήταν στα τελευταία λεπτά ρουλέτα με το ποιος θα βάλει το νικητήριο γκολ. Η ολιγωρία και η κούραση έκανε τους γηπεδούχους να μην έχουν καθαρό μυαλό στα τέλος κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι τους και μέσα σε δέκα λεπτά τους έκλεψαν τη νίκη μέσα από τα χέρια.

4′ Σέντρα από τα αριστερά για τη Stoiximan κεφαλιά ψαράκι του Σφήκα από το κέντρο της περιοχής πέρασε μόλις πάνω από την δεξιά συμβολή των δοκών.

15′ Δυνατό σουτ του Λεμονή Ν. από την αριστερή γωνία της περιοχής μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Ραθώσης.

18′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μακρή Ε. πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.

27′ Ατομική προσπάθεια του Φωτεινού από τα δεξιά και σουτ για να προλάβει την έξοδο του Ραθώση, άουτ.

40′ Σουτ του Θεοφάνους ύστερα από διαδοχικές ντρίπλες απέκρουσε αρχικά ο Δελαδέτσινας και στη συνέχεια μπλόκαρε σταθερά.

55′ Βαθιά μπαλιά του Ρέλλου στον Θεοφάνους με τον τελευταίο από θέση τετ α τετ να πλασάρει πάνω στον Δελαδέτσινα.

58′ Ατομική ενέργεια του Χήρη από τα αριστερά έφτασε μέχρι τη γραμμή του άουτ, γύρισε προς το τέρμα με τον Τζαλάβρα να πιάνει την κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι άουτ.

65′ (1-0) Κάθετη πάσα του Λεμονή Ν. στον Τσέγια ο οποίος έκανε το κοντρόλ και από το ημικύκλιο της περιοχής άνοιξε το σκορ.

75′ Εναλλαγές Κεσέρογλου Λεμονή Ν. και Τσέγια με τον τελευταίο να κάνει το σουτ ψηλά άουτ.

78′ Διαγώνια μπαλιά του Κεσέρογλου στον Τσέγια ο οποίος από θέση τετ α τετ πλάσαρε πάνω στον Ράθωση που έκανε έξοδο.

80′ (1-1) Ο Ρέλλος βρήκε τον Θεοφάνους που έκανε το κοντρόλ και το δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής στην αριστερή γωνία του Δελαδέτσινα.

85′ Πάσα του Κεσέρογλου στον Μακρή Ε. ο οποίος απέφυγε τρεις αντιπάλους έκανε και το σουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

87′ (1-2) Σέντρα του Ρέλλου από τα αριστερά κεφαλιά του Θεοφάνους στο δεύτερο δοκάρι στην αριστερή γωνία.

88′ (1-3) Κάθετη πάσα του Ρέλλου στον Soousa έκανε το κοντρόλ και με καλοζυγισμένο σουτ έγραψε το τελικό σκορ.

ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ

MOTOR OIL B: ΜΑΚΡΗΣ Ε., ΛΕΜΟΝΗΣ Ν., ΚΕΣΕΡΟΓΛΟΥ

STOIXIMAN: ΡΕΛΛΟΣ, ΤΡΟΥΛΙΝΟΣ, ΣΦΗΚΑΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Τζέγιας Άγγελος (Motor Oil B):

Καλά παίξαμε στο πρώτο, στο δεύτερο ψιλοχαθήκαμε χαλαρώσαμε αφού βάλαμε το γκολ και δεχτήκαμε τρία. Αυτά παθαίνεις όταν χαλαρώνεις. Συνεχίζουμε.