6 Δεκεμβρίου 2017 21:00 Commercial League 2017-2018 6 90'

0
0
0
0

Ένας αγώνας στον οποίο η Accenture είχε σε πολύ μεγάλο βαθμό τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά δεν τα κατάφερε στην τελική προσπάθεια. Σε όλο το πρώτο ημίχρονο είχε κλείσει την Motor Oil B στο μισό γήπεδο αλλά σχεδόν  καθόλου, πλην ελάχιστων περιπτώσεων, δεν κατάφερε να φτάσει τη μπάλα στους επιθετικούς της. Οι αμυντικοί των γηπεδούχων, που κατέβηκαν με σύνθεση ανάγκης, έκοβαν όλες τις κάθετες μπαλιές και στη συνέχεια όποτε ήταν δυνατό έκαναν αντεπιθέσεις. Σε δυο από αυτές στο πρώτο ημίχρονο η Motor Oil B ευτύχησε να τις μετατρέψει σε γκολ με τον Αργύρη. Το δεύτερο ημίχρονο η απόδοση του παιχνιδιού έπεσε λόγω του κρύου χωρίς όμως να αλλάξει η πίεση της Accenture για γκολ.

14′ (1-0) Κάθετη πάσα από το κέντρο του Λεμονή Ν. στον Αργύρη με τον τελευταίο να μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ στην δεξιά γωνία έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

19′ (2-0) Πάσα του Λεμονή Ν. στα δεξιά στον Φωτεινό ο οποίος έκανε το κοντρόλ μπήκε στην περιοχή και έκανε συρτή σέντρα στον επερχόμενο Αργύρη με τον επιθετικό της Motor Oil B να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

33′ Εναλλαγές των μεσοεπιθετικών της Accenture με τον Ντίνο να κάνει το τελικό σουτ και τον Καστανιώτη να μπλοκάρει σταθερά.

34′ Δυνατό σουτ του Δημόπουλου έδιωξε με υπερένταση ο Καστανιώτης σε κόρνερ.

61′ Σουτ του Ντίνου από το ημικύκλιο της περιοχής μπλόκαρε ο Καστανιώτης στην δεξιά του γωνία.

75′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου από τον άξονα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Καστανιώτης.

84′ (3-0) Πάσα του Φωτεινού στον Αργύρη και αυτός στα δεξιά του βρήκε τον Μακρής Γ. που έκανε το σουτ για να αποκρούσει ο Αδαμόπουλος ασθενώς και η μπάλα να καταλήξει στο βάθος της εστίας.

ΑΡΓΥΡΗΣ

MOTOR OIL B: ΛΕΜΟΝΗΣ Ν., ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΚΡΗΣ Γ.

ACCENTURE: ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΚΟΝΤΟΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Μακρής Γιώργος (Motor Oil B):

Παίξαμε ένα καταπληκτικό ποδόσφαιρο. Ήμασταν όλοι τέλειοι μια ενδεκάδα καταπληκτική και το πιο καταπληκτικό τέρμα ήταν το τελευταίο που ήταν δικό μου.

Ντίνος Μάριος (Accenture):

Μείναμε γρήγορα πίσω στο σκορ. Κάναμε απανωτά λάθη και τρώγαμε γκολ στην αντεπίθεση, οπότε άμα είσαι 2-0 στο ημίχρονο δύσκολα να γυρίσει. Καλή επιτυχία στα παιδιά.