Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν Αγωνιστική Τελικό
4 Απριλίου 2023 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 5 90'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO 21 41 65 85 FT

Άρθρο

Στον αγώνα της 04-04-23 μεταξύ της ομάδας της Motor oil και της ομάδας του Σκλαβενίτη , έληξε με τελικό σκορ 2-2. Ήταν ένα ισορροπημένο ματς ανάμεσα στις  δύο ομάδες . Η ομάδα της Motor oil πίεζε αρκετά από τα πρώτα κιόλας λεπτά , έχασε πολλές ευκαιρίες όμως κατάφερε να βάλει ένα γκολ από το πρώτο ημίχρονο . Η ομάδα του Σκλαβενίτη παρ’όλο που δέχτηκε ένα γκολ , κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου . Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρόλοι άλλαξαν. Η ομάδα του Σκλαβενίτη είχε τα ηνία , πίεσε αρκετά την ομάδα της Motor Οil και κατάφερε να σκοράρει κάνοντας το 1-2 . Η ομάδα της Motor Οil είχε πέσει ,είχε χάσει τον ρυθμό της όμως δεν τα παράτησε και πριν τη λήξη του αγώνα έκανε το 2-2 λήγοντας έτσι ο αγώνας.

GAME FILM

21’ (1-0) Ο Χίσσο έδωσε πάσα στον Σαγανά και εκείνος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Motor Oil.

41’ (1-1) Ο Στάμος σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα κατέληξε στην αριστερή γωνία φέρνοντας έτσι το ματς στα ίσια.

65’ (1-2)  Ο Στάμος για ακόμα μια φορά σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα αυτή τη φορά κατέληξε στη δεξιά γωνία δίνοντας έτσι προβάδισμα στην ομάδα του Σκλαβενίτη.

85’ (2-2) Ο Νικολάου έδωσε πάσα στον Τσιρίκα και εκείνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας έτσι το ματς στα ίσια.

Διακριθέντες Motor oil: Νικολάου , Σαγανάς, Τσιρίκας

Διακριθέντες Σκλαβενίτη : Στάμος , Παραράς.