18 Δεκεμβρίου 2018 20:30 Commercial League 2018-2019 8 90'

0
0
0
0

Το ντέρμπι των διυλιστηρίων (Motor oil – Ελληνικά Πετρέλαια) έληξε με μεγάλο νικητή την πρωτοπόρο και αήττητη Μοτορ οιλ και με καθαρή νίκη 4-0. Η Μοτορ οιλ μπήκε δυνατά στο ματς και πίεσε από το πρώτο λεπτό την αντίπαλη ομάδα που έπαιζε με αντεπιθέσεις. Η συνεχής πίεση δεν άργησε να φέρει καρπούς και στο 8′ λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Μπαρμπούδη. Ένα δεύτερο γκολ στο 20΄. Ένα δεύτερο γκολ στο 20΄ πάλι με τον Μπαρμπούδη και στο 41΄με τον Μέμη Φίλιππο έβαλαν για τα καλά την Μοτορ οιλ στην θέση του οδηγού και έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο με την Μοτορ οιλ να προηγείται με 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο άλλο ένα γκολ του Μεμη Φίλιππου στο 66′ ανέβασε το σκορ στο 4-0 και ουσιαστικά το αποτέλεσμα του αγώνα είχε τελειώσει. Τα Ελληνικά Πετρέλαια προσπάθησαν αλλά είχαν και πολλές ελλείψεις με συνέπεια να μην μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του αγώνα. Η Μοτορ οιλ με 8 στα 8 κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα και καλπάζει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.Τα Ελληνικά Πετρέλαια με μέτριες έως τώρα εμφανίσεις λόγω τραυματιών και απουσιών ευελπιστούν σε ανάκαμψη με τη νέα χρονιά.