Red Cards
0
0

Άρθρο

Η Motor Oil πήρε την πολυπόθητη νίκη με την ψυχή στο στόμα απέναντι στην μεταμορφωμένη Meditrend. Η μεταμόρφωση οφείλετε στην ενσωμάτωση παικτών από την ομάδα του Απόλλων Γαλατσίου. Το νέο σχήμα έιναι αρκετά ανταγωνιστικό και άφησε πολλά θετικά στοιχεία για την συνέχεια του Πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλες τις γραμμές έχοντας πολλές τελικές προσπάθειες και ένα δοκάρι. Παρόλο που βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ ανασυντάχθηκαν και έκαναν την ανατροπή σε 1-3 στο 61′. Σε εκείνο το σημείου η είσοδος του Ευθυμίου έδωσε άλλο αέρα στους γηπεδούχους που κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 80′. Η νίκη για τη Motor Oil ήρθε τρία λεπτά αργότερα με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Λεμονή Θ.

Το φιλμ του αγώνα

12’ (1-0) Κορνερ από τα δεξία για τη Meditrend με τον Κοβάνη να κάνει το γέμισμα τον Μπελίτση να πιάνει την κεφαλιά προς τα πίσω από το πρώτο δοκάρι και τον Καλιακούδα με τακουνάκι να ανοίγει το σκορ.

16′ Σουτ του Λεμονή Ν. από πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή πέρασε ελάχιστα άουτ από την αριστερή συμβολή των δοκών.

22′ Σέντρα του Λεμονή Θ. ανάποδο ψαλίδι του Σωτηριάδη με τον Αλευρόπουλο να αποκρούει στην δεξιά του γωνία και στην επαναφορά νέο σουτ του ίδιου πέρασε άουτ.

26’ Πάσα του Λεμονή Θ. στην αριστερή πλευρά της περιοχής προς τον Σωτηριάδη με τον τελευταίο να κάνει το διαγώνιο σουτ άουτ.

32′ Ατομική προσπάθεια του Λεμονή Ν. και σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής μπλόκαρε με διπλή ενέργεια ο Αλευρόπουλος.

36′ Διαγώνιο συρτό σουτ του Σωτηριάδη έδιωξε με τα ακροδάκτυλα ο Αλευρόπουλος σε κόρνερ.

38′ (1-1) Δυνατό σουτ του Λεμονή Θ. απέκρουσε αρχικά ο Αλευρόπουλος και στην επαναφορά νέο σουτ του ίδιου στα δίχτυα.

48′ Σέντρα του Αργύρη από τα δεξιά κεφαλιά του Σωτηριάδη στο δεύτερο δοκάρι μπλόκαρε εξ επαφής ο Αλευρόπουλος.

54′ (1-2) Κόρνερ από τα δεξιά για την Motor Oil με τον Λεμονή Θ. να γεμίζει με τους αμυντικούς των γηπεδούχων να μην καταφέρνουν να διώξουν την μπάλα η οποία κατέληξε στον Γεωργακόπουλο με τον επιθετικό της Motor να κάνει το διαγώνιο σουτ και να βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

59′ Σέντρα του Λεμονή Θ. από τα δεξιά, πλασέ του Σωτηριάδη σε πρώτο χρόνο με τη μπάλα να χτυπάει στο άνω μέρος του οριζοντίου δοκαριού και να περνάει άουτ.

61’ (1-3) Κάθετη πάσα του Οικονομίδη στην πλάτη της άμυνας στον Σωτηριάδη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ στην αριστερή γωνία του Αλευρόπουλου.

77′ (2-3) Ατομική προσπάθεια του Ευθυμίου με τον επιθετικό της Meditrend να μπαίνει στην περιοχή αφού πέρασε δυο αμυντικούς και τον Χαραλαμπίδη και με σουτ μείωσε το σκορ.

80′ (3-3) Κάθετη πάσα του Ευθυμίου στον Μοναστηριώτη ο οποίος αφού πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στον ουρανό των διχτύων.

83′ (3-4) Απευθείας φάουλ του Λεμονή Θ. από τα 20 μ. στο δεξί παράθυρο της εστίας του Αλευρόπουλου.

85′ Διαγώνιο συρτό σουτ του Γιούσεφ χτύπησε σε πόδι αμυντικού άλλαξε πορεία αναγκάζοντας τον Αλευρόπουλο να κάνει υπερπροσπάθεια και να διώξει με το πόδι.

90′ Η φάση του αγώνα για την Meditrend όταν σε εκτέλεση φάουλ του Κοβάνη ο Ευθυμίου έκανε το σουτ με τη μπάλα να χτυπάει σε συμπαίκτη του μπροστά στο κενό τέρμα και να περνάει άουτ.