MEDITREND – ΔΙΚΤΥΟ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ 2-6

Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν Αγωνιστική Τελικό
20 Δεκεμβρίου 2017 21:45 Commercial Superleague 2017-2018 8 90'

Δημοτικό Γήπεδο Ιλίου
Elefsinion Mistirion 41, Ilion 131 22, Greece

KO KO 7 28 30 39 55 71 75 81 FT

Άρθρο

Ματς για ένα ρόλο έγινε κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες στο Πάρκο Ιλίου με την ομάδα του Δικτύου να βάζει όμορφα γκολ παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο. Οι γηπεδούχοι κατέβηκαν με σύνθεση ανάγκης και πραγματοποιώντας μια μέτρια εμφάνιση ηττήθηκαν δίκαια.

Το φιλμ του αγώνα

7′ (0-1) Εναλλαγή όλων των μεσοεπιθετικών του Δικτύου έφτασε η μπάλα στον William ο οποίος έκανε έναν ελιγμό και σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής με τον Αλευρόπουλο να αποκρούει ασθενώς αλλά να μην καταφέρνει να αλλάξει πορεία στη μπάλα που κατέληξε στην αριστερή του γωνία.

23′ Εκτέλεση φάουλ για τη Meditrend με τον Μπελίτση να πηδάει ψηλότερα από όλους να πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Τόνυ μπλόκαρε σταθερά.

26′ Σέντρα του Καλιακούδα από τα αριστερά σχεδόν από την γραμμή του άουτ προς τον Καπέλα που έκανε αμέσως το σουτ για να διώξει αρχικά ο Τόνυ πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί.

28′ (0-2) Εξαιρετικό τεχνικό σουτ του William από την αριστερή γωνία της περιοχής στα δίχτυα του Αλευρόπουλου.

30′ (0-3) Πάσα του William στον Kouasi με τον μέσο του Δικτύου να κάνει το ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή στην δεξιά γωνία της εστίας.

36′ Κεραυνός του Shizard σταμάτησε στη ρίζα του αριστερού δοκάρι ούτε και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί.

39′ (0-4) Συρτή σέντρα του Shizrd από τα δεξιά προβολή του William από τη μικρή περιοχή στην δεξιά γωνία.

50′ Κλέψιμο του Τριαντάφυλλου στο κέντρο και πάσα στον Λάγιο που έκανε το σουτ από τα 20 μέτρα άουτ.

53′ Διαγώνιο σουτ του Shizrad από τα δεξιά μπλόκαρε ο Αλευρόπουλος.

55′ (0-5) Νέο διαγώνιο σουτ του Shizard από τα δεξιά αυτή τη φορά στα δίχτυα του Αλευρόπουλου που απέκρουσε ασθενώς.

67′ Σέντρα του Κοβάνη προς το δεύτερο δοκάρι στον αμαρκάριστο Κάπελα ο οποίος έκανε το σουτ σε κενή εστία άουτ.

68’ Ατομική προσπάθεια του Shizrad από τα δεξιά και σουτ στην κίνηση με τον Αλευρόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

70’ Αντεπίθεση για τη Meditrend με τον Καλιακούδα να προλαβαίνει την έξοδο του Τόνυ όμως ο πανταχού παρών William έδιωξε πάνω στη γραμμή.

71’ (0-6) Πάσα του Djessi στον Shizrad με τον επιθετικό του Δικτύου να κάνει αμέσως το σουτ και να ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

75’ (1-6) Εκτέλεση φάουλ του Βαγγέρ με γέμισμα στην περιοχή δεν κατάφεραν να διώξουν τη μπάλα οι αμυντικοί του Δικτύου η οποία κατέληξε στον Καλιακούδα που έκανε το σουτ και μείωσε το σκορ.

81’ Απευθείας εκτέλεση του Φλαμπουράρη από τα 20 μέτρα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αλευρόπουλου.

82’ (2-6) Πάσα του Καλιακούδα στον αμαρκάριστο Κοβάνη με τον μέσο της Meditrend να κάνει το σουτ και να γράφει το τελικό σκορ.

Λάγιος (Meditrend)

Πολύ αθλητική ομάδα η αντίπαλος. Θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε τα ατομικά λάθη και τις απουσίες. Συγχαρητήρια στους αντιπάλους.

Placide (Δίκτυο Προσφύγων και Μεταναστών)

Ήταν ένα πολύ καλό ματς. Η άλλη ομάδα έπαιξε καλά αλλά εμείς ήμασταν καλύτεροι και πιο τυχεροί και πετύχαμε γρήγορα γκολ. Πολύ καλό παιχνίδι.