23 Νοεμβρίου 2023 21:15 Commercial League 2023-2024 1 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 9 46 46 55 80 FT

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ για ένα ολόκληρο ημίχρονο , με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη η Accenture κατάφερε τελικά να πετύχει δύο τέρματα και να πάρει το τρίποντο , απέναντι στην πολύ καλή Coca Cola . Ο αγώνας διεξήχθη σε ένα βαρύ από το νερό της βροχής αγωνιστικό χώρο , γεγονός που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών . Το σκόρ άνοιξε στο 9ο  μόλις λεπτό ο Τσάκλας για λογαριασμό των φιλοξενούμενων . Ο σκόρερ βρέθηκε απέναντι από τον Μιχαήλ με τη μπάλα στρωμένη μπροστά του και με δυνατό πλασέ άνοιξε το σκορ . Οι γηπεδούχοι πίεσαν αλλά δε κατάφεραν να απειλήσουν . Τα σουτ των Μαρκάκη και Χριστοφή δε βρήκαν στόχο . Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου , οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια . Στο 46ο ο Ιωαννίδης εκμεταλλεύτηκε λάθος διώξιμο της αντίπαλης άμυνας και με δυνατό σουτ σκόραρε . Δε σταμάτησαν να πιέζουν οι της Accenture και δικαιώθηκαν όταν με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα , πήραν προβάδισμα στο σκορ . Ο Χριστοφής πέρασε ωραία τη μπάλα στον Ντίνο και ο μόνιμος πια αρχισκόρερ των γηπεδούχων δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη , κάνοντας το 2-1 , αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα .

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ACCENTURE: ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ , ΝΤΙΝΟΣ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ COCA COLA: ΤΣΑΚΛΑΣ.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ACCENTURE: ΝΤΙΝΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ COCA COLA: ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ