Red Cards
0
0

Άρθρο

Πρώτο παιχνίδι της χρονιάς με τη νεοσύστατη ομάδα της ΑΝΑΧΧ να αντιμετωπίζει τους δικηγόρους του ΣΟΛΩΝ. Παιχνίδι κέντρου με ελάχιστες φάσεις να δημιουργούνται στις αντίπαλες εστίες στο Α’ ημίχρονο του αγώνα και  με γκόλ στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου για την ομάδα του ΣΟΛΩΝ. Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα της ΑΝΑΧΧ ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να ισοφαρίσει. Το παιχνίδι έγινε πιο συναρπαστικό  με  φάσεις και για τις δύο ομάδες απέναντι στα αντίπαλα καρέ, με τον τελικό νικητή να είναι η ομάδα των δικηγόρων του ΣΟΛΩΝ, όπου επικράτησε δίκαια με το σκορ να διαμορφώνεται σε 3-1.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 2’ λεπτό του αγώνος πρώτη αξιόλογη φάση για την ομάδα του ΣΟΛΩΝ όπου με έξοχο πλασέ του ΤΑΛΙΟΥ η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 7’ λεπτό του αγώνος δημιουργήθηκε και η πρώτη αξιόλογη φάση για την ομάδα της ΑΝΑΧΧ όπου σε αντεπίθεση ο ΓΟΝΕΪΜ πέρασε σχεδόν τη μισή ομάδα του ΣΟΛΩΝ πλάσαρε άουτ.

Στο 15’ λεπτό πάσα από τον τερματοφύλακα του ΣΟΛΩΝ παίρνει την μπάλα ο ΚΑΤΣΑΡΙΔΗΣ και πλασάρει άουτ.

Στο 25’ του αγώνος μια καλή στιγμή για την ομάδα του ΣΟΛΩΝ όπου μετά από εναλλαγή της μπάλας του ΤΣΑΓΚΑΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ με τον ΛΑΔΑΚΑΚΟ γίνεται σέντρα στη μεγάλη περιοχή και πλασέ από κοντινό σημείο του ΤΑΛΙΟΥ που ανάγκασε τον τερματοφύλακα της ΑΝΑΧΧ να αποσοβήσει από την ομάδα του ένα σίγουρο γκολ.

Στο 41’ λεπτό έξοχο πλασέ από τον ΣΚΕΝΤΖΟ  διώχνει σε κόρνερ ο ΚΟΚΟΡΗΣ.

ΓΚΟΛ στο 43’ όπου μετά από εκτέλεση πλάγιου άουτ του ΤΑΛΛΙΟΥ παίρνει την μπάλα ο ΒΛΑΧΑΚΗΣ  και με έξοχο πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή γράφει το 1-0 για την ομάδα του ΣΟΛΩΝ.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΓΚΟΛ στο 52’. Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα ΑΝΑΧΧ συνδυάστηκε και με γκόλ. Συγκεκριμένα με μια φάση διαρκείας με το ΣΚΕΝΤΖΟ  να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας  πλασάρει εύστοχα κάνοντας το 1-1.

Στο 54’ σέντρα από την αριστερή μεριά για την ομάδα του ΣΟΛΩΝ η μπάλα έρχεται στον ΒΛΑΧΑΚΗ όπου σουτάρει με δύναμη από το ύψος της μεγάλης περιοχής ελάχιστα άουτ.

ΓΚΟΛ στο 67’. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αναστασάκου η μπάλα φτάνει στον ΛΑΔΑΚΟ ο οποίος με έξοχο πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1 για την ομάδα του ΣΟΛΩΝ.

Στο 71’ μετά από πάσα του ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ  στον ΤΣΙΡΙΓΟ ο τελευταίος κάνει ένα  χλιαρό πλασέ το οποίο μπλοκάρει ο ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ.

Στο 74’ έξοχη κούρσα από τον ΛΑΜΠΕΔΑΚΗ όπου πέρασε τη μισή ομάδα του ΣΟΛΩΝ  κάνει ένα πλασέ όπου αποκρούει όμορφα ο ΚΟΚΟΡΗΣ.

Στο 75’ φάση διαρκείας με υπερβολικό αλτρουισμό από τους ΒΛΑΧΑΚΗ και  ΣΥΡΙΓΟ να αλλάζουν μεταξύ τους τρεις  φορές τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και αυτή να καταλήγει κόρνερ  μετά από την επέμβαση του ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ.

ΓΚΟΛ στο τελευταίο λεπτό του αγώνος με το ΣΑΡΛΑ να παίρνει τη μπάλα στο ύψος του κέντρου και κάνοντας μια κούρσα  να πλασάρει διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για την ομάδα του ΣΟΛΩΝ