13 Δεκεμβρίου 2017 21:00 Commercial League 2017-2018 7 90'

1
3
0
0

Μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες που είχαν σχεδόν την ίδια απόδοση με μερικές εξαιρέσεις από την Βικτώρια. Η ισορροπία του πρώτου ημιχρόνου άλλαξε άρδην στο δεύτερο μέρος με τους φιλοξενούμενους να παίζουν στο μισό γήπεδο και τους γηπεδούχους να προσπαθούν με αντεπιθέσεις. Η αποτελεσματικότητα στο σκοράρισμα του Παπασταύρου έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα στην Βικτώρια.

6′ (1-0) Κάθετη πάσα του Παπαδάκη στον Παπασταύρου με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και να ανοίγει το σκορ.

7′ (1-1) Αντεπίθεση για την Accenture με βαθιά μπαλιά βρήκαν τον Φάκλαρη ο οποίος με τον προσωπικό του αντίπαλο μπήκαν στην περιοχή και με σουτ από το σημείο του πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια. Στη φάση του γκολ ο επιθετικός της Accenture  χτύπησε και αντικαταστάθηκε 10 λεπτά αργότερα.

14′ (1-2) Ατομική προσπάθεια του Τσεκουρλούκη από τα αριστερά έφτασε μέχρι τη γραμμή του άουτ και με διαγώνιο σουτ έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

25′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόττη Κ. από τα 20 μέτρα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι.

42′ (2-2) Ανατροπή του Ντίνου από τον Βρετάνη. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.

43′ (3-2) Παράλληλη σέντρα του Ράλλη στον Ντίνο ο οποίος πέρασε και τον Δράμαλη και με σουτ στην κενή εστία έβαλε για πρώτη φορά την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

44′ (3-3) Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί της Accenture με τη σέντρα η Βικτώρια βρήκε τον Παπασταύρου σε θέση βολής και με διαγώνιο σουτ από τη δεξιά γωνία της περιοχής έφερε εκ νέου ισοπαλία στο ματς.

50′ (3-4) Εκπληκτικές εναλλαγές Παπασταύρου Τόττη Κ. με τον πρώτο να κάνει την τελική σέντρα και τον δεύτερο να μπαίνει με τη μπάλα στα δίχτυα.

52′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόττη Κ. από τα 30 μέτρα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

55′ Ατομική προσπάθεια του Παπασταύρου από τα δεξιά έκανε και το ψηλοκρεμαστό σουτ για να διώξεις αρχικά Μπάκας με το κεφάλι και στη συνέχεια ο Παΐζης έδιωξε πάνω στη γραμμή.

63′ (3-5) Κάθετη πάσα του Παπαδάκη στον Παπασταύρου με τον τελευταίο να κάνει ιδανικό τελείωμα και να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

83′ (4-5) Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά με τον Κουφού λήψη να γεμίζει και τον Βερεράκη στην προσπάθεια του να διώξεις να κάνει χέρι. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Ντίνος.

90’ (4-6) Γρήγορες εναλλαγές Παπασταύρου, Κατσούλη από τα δεξιά με τον τελευταίο να πασάρει στον Τσεκουρλούκη στην περιοχή με το χαφ της Βικτώριας να κάνει το σουτ και να γράφει το τελικό σκορ.

ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ

ACCENTURE: ΝΤΙΝΟΣ, ΜΠΑΚΑΣ, ΡΑΜΜΟΣ

ΒΙΚΤΩΡΙΑ: ΤΟΤΤΗΣ Κ., ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΤΣΕΚΟΥΡΛΟΥΚΗΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Τόττης Κωνσταντίνος (Βικτώρια):

Άλλο ένα ματς με θέαμα για την χαρά του ποδοσφαίρου. Ευτυχώς στο τέλος κερδισαμε. Δεν είχαμε καλή απόδοση παρά μόνο μερικα ξεσπάσματα. Καλή συνέχεια στην αντίπαλη ομάδα.

Παπαχριστοδούλου Χρήστος (Accenture):

Παίξαμε ένα καλό παιχνίδι με καλούς αντίπαλους. Κάναμε κάποια λάθη. Καλή συνέχεια στα παιδιά καλές γιορτές και συνεχίζουμε.