Red Cards
0
0

Άρθρο

Το τελευταίο ματς της Χρονιάς που έφυγε έγινε κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες με πολύ κρύο και πάρα πολύ βροχή. Οι Νικητές FC μπήκαν με σκοπό να πάρουν τους τρείς βαθμούς απέναντι στην Motor Oil B η οποία κατέβηκε με σύνθεση ανάγκης. Και οι δύο ομάδες είχαν από έντεκα παίκτες χωρίς αλλαγές οι οποίοι πάλευαν μέσα στα νερά και τη λάσπη με το τέλος του αγώνα να βρει νικητές τους Φιλοξενούμενους και όλοι μαζί αγκαλιασμένοι να δίνουν ευχές για το 2018.

Το φιλμ του αγώνα

12′ Κάθετη πάσα του Φλαμπουράρη στον Μούργο ο οποίος από θέση τετ α τετ σούταρε άουτ.

25′ Σουτ του Αντωνόπουλου από τα 20 μέτρα άουτ.

27′ (0-1) Σουτ του Καραδήμου από τη γραμμή της περιοχής απέκρουσε ασθενώς ο Καστανιώτης με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.

35′ Ατομική προσπάθεια του Καραδήμου και κάθετη πάσα στον Γκούστη που έκανε το κοντρό απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο αλλά το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ.

38′ Εκτέλεση φάουλ με τον Μούργο να πασάρει στον Φλαμπουράρη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ άουτ.

51′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούργου από την αριστερή γωνία της περιοχής άουτ.

53′ Πάσα του Μιγαδάκη στον αμαρκάριστο Μούργο ο οποίος από πλεονεκτική θέση έκανε το σουτ για να διώξει με υπερένταση ο Κιοσσές σε κόρνερ.

57′ Διαγώνια πάσα του Αντωνόπουλου στον Γκούστη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας μπήκε στην περιοχή έκανε και το σουτ για να διώξει εντυπωσιακά ο Καστανιώτης σε κόρνερ.

60′ (0-2) Βαθιά μπαλιά στον Γκούστη με τον Καστανιώτη να τον προλαβαίνει και να προσπαθεί να διώξει αλλά ο Γκούστης έβαλε το σώμα του σωστά έκλεψε τη μπάλα μπήκε στην περιοχή και με πλασέ στην κενή εστία έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

65′ Ατομική προσπάθεια του Γκούστη από τα δεξιά και γύρισμα στον Μπουραζάνη με τον τελευταίο να κάνει το διαγώνιο σουτ από πλεονεκτική θέση αλλά βρήκε η μπάλα στο νερό και πέρασε λίγο άουτ.

67′ Δυνατό σουτ του Καραδήμου από το ημικύκλιο της περιοχής ανάγκασε τον Καστανιώτη να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ.

70′ (0-3) Ατομική προσπάθεια του Καραδήμου μέσα στην περιοχή πάσαρε στον Καμιζούλη που πλάσαρε στην κενή εστία.

Μακρής Γιώργος (Motor Oil B):

Παίξαμε σε ένα γήπεδο δύσκολο. Προσπαθήσαμε και οι δυο ομάδες. Δεχτήκαμε δυο γκολ από τύχη και τελικά κρίθηκε εις βάρος μας το παιχνίδι. Καλές γιορτές Καλή Χρονιά και να επανέλθουμε δυνατότεροι όλοι μας.