7 Φεβρουαρίου 2024 21:15 Commercial League 2023-2024 9 90'

Kicks Academy (Γήπεδο ELPEN)
Ο.Τ. 49 Επιχειρηματικό Πάρκο / 5η οδός, Φοίνικας, Σπάτα 190 04

KO KO 41 70 80 FT

Σε ένα αγώνα χωρίς πολλές φάσεις , coca cola και NOVIBET πήραν από ένα βαθμό , με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μεγάλη να πάρουν το τρίποντο καθώς έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα . Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ όταν στο 41ο λεπτό ο Φλαμιάτος μέσα από την αντίπαλο περιοχή σκόραρε . Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για να φέρουν το ματς στα ίσα κυρίως με τον που έκανε μερικά πολύ ωραία σουτ χωρίς όμως να βρει στόχο . Δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Δασκαλάκης με συρτό δεξί σουτ εκτός περιοχής , έκανε το 1-1. Δύο λεπτά αργότερα , ο Μαργαρώνης έκανε ατομική ενέργεια και κούρσα από τα αριστερά και ανατράπηκε κερδίζοντας την εσχάτη των ποινών . Ο Φλαμιάτος που ανέλαβε την εκτέλεση , είδε το Στεργίου ναι βρίσκει τη μπάλα που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι , σπαταλώντας την τεράστια ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.