6 Φεβρουαρίου 2024 21:15 Commercial League 2023-2024 9 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 8 12 31 56 65 67 70 76 FT

Αν και βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με δύο τέρματα , η NOVIBET κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος της σκορ και τελικά πήρε την
πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με 5-3 . Οι αντίπαλοί τους , AKSIA , ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και βρήκαν δύο φορές τα
αντίπαλα δίχτυα με τον εξαιρετικό Μπάρκουλα πέτυχε όλα τα τέρματα της ομάδας του  και πήραν στο 12ο κιόλας λεπτό αέρα δύο
τερμάτων . Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 31ο μείωσαν με τον Κουρέντα . Ο Μπάρκουλας με το τρίτο προσωπικό του τέρμα
έκανε το 3-1 αλλά οι της NOVIBET δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα . Ξανά με τον Κουρέντα μείωσαν σε 3-2 στο 65ο και δύο
λεπτά αργότερα έφεραν το ματς στα ίσα με τον Melo Thiago να σκοράρει με ένα κεραυνό .Την ολική ανατροπή έκαναν στο 70 κ 76 με τον
Κουρέντα που με δύο ακόμα τέρματα , έβαλε συνολικά 4 , έγραψε το τελικό 5-3.