1 Φεβρουαρίου 2024 21:30 Commercial League 2023-2024 8 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 25 46 50 66 70 80 FT

Με πρωταγωνιστή το Χατζηζήση που πέτυχε τρία τέρματα , η coca cola πήρε το τρίποντο κόντρα στην πολύ καλή wolt . Ο αγώνας ήταν
αμφίρροπος στη μεγαλύτερη διάρκειά του με τους νικητές να φτάνουν προς το τέλος του αγώνα στην τελική επικράτηση . Ο Ψωμοδότης
έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 20ο για να σκοράρει αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι . Πέντε λεπτά αργότερα
οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ . Ο Χατζηζήσης έγινε κάτοχος της μπάλας και από μέση απόσταση σκόραρε . Με την έναρξη της
επανάληψης , οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα . Ο Νταϊφάς με ωραία ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε νέο
ενδιαφέρον . Ξανά προβάδισμα στο σκορ πήρε η coca cola όταν ο Ψωμοδότης εκτέλεσε φάουλ και κρέμασε τον τερματοφύλακα για το
1-2 . Στα επόμενα δέκα λεπτά ο Χατζηζήσης πέτυχε δύο ακόμα τέρματα , στο 70ο και στο 80ο και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του.