19 Δεκεμβρίου 2023 21:45 Commercial League 2023-2024 5 90'

Δημοτικό Γήπεδο Άνοιξης
Λυκαβηττού 37, Άνοιξη, 145 69

KO KO 17 26 28 FT

Δύσκολα ξεπέρασε το εμπόδιο της NOVIBET η efood και έφτασε στο τρίποντο της νίκης . Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν νωρίς μπροστά
στο σκορ , 26Ο , δέχτηκαν αρκετή πίεση και θα μπορούσαν να είχαν δεχτεί την ισοφάριση . Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη πλευρά
έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας . Το σκορ άνοιξε στο 17΄ο Λεκκάκος ύστερα από ωραία σέντρα του
Τηλιγάδα . Γρήγορα οι γηπεδούχοι πήραν αέρα δύο τερμάτων όταν ο Τηλιγάδας έδωσε τη μπάλα στον Πανάγου και αυτός σκόραρε . Δύο λεπτά
αργότερα , η πίεση των φιλοξενούμενων έφερε καρπούς όταν ο Μαργαρώνης σημάδεψε σωστά από την άσπρη βούλα και μείωσε σε 2-1.
Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία έχασε η efood με το Λεκκάκο που βρέθηκε απέναντι από τον Bejko αλλά πλάσαρε αουτ . Στην επανάληψη και
συγκεκριμένα στο 65΄, ο Πανάγου κέρδισε τις κόντρες αλλά το σουτ που επιχείρησε , εξουδετέρωσε ο Bejko . Την ίδια κατάληξη είχε η
προσπάθεια του Τσαταλμπασίδη στο 70Ο λεπτό ( μπλόκαρε ο Θεολόγης ) . Στην τελευταία καλή φάση του αγώνα , στο 80Ο , οι παίκτες
της NOVIBET έκρυψαν τη μπάλα λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή και ο τελικός αποδέκτης Χουλιάρας έσστειλε τη μπάλα ελάχιστα