18 Δεκεμβρίου 2023 21:30 Commercial League 2023-2024 5 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 7 16 32 60 67 80 FT

Αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ , η ΚΑΙΖΕΝ έκανε την ολική ανατροπή και πήρε το τρίποντο κόντρα στην COCA COLA στο μεταξύ
τους αγώνα . Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και πήραν νωρίς προβάδισμα στο σκορ όταν στο 7ο κιόλας λεπτό , ο
Χούντας εκτέλεσε κορνερ και από κοντά ο Μαλιγιάννης σκόραρε . Κοντά στο 0-2 έφτασαν οι φιλοξενούμενοι αλλά το σουτ του
Μαλιγιάννη , ύστερα από κούρσα , σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Ζεκάκου . Αέρα δύο τερμάτων πήραν οι της COCA COLA στο 16΄του
αγώνα . Ο Χούντας με ατομική ενέργεια παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία του Ζεκάκου και έδωσε στην ομάδα του σημαντικό
προβάδισμα . Κοντά στη μείωση του σκορ έφτασαν οι γηπεδούχοι στο 19΄αλλά το σουτ του Λυρίτση σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι .
Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου , ο Λυρίτσης βρήκε τελικά στόχο και μείωσε σε 1-2 . Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά
και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα , έφεραν το ματς στα ίσα . Ο Λυρίτσης με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το δεύτερο δικό
του τέρμα και έκανε το 2-2 . Ολική ανατροπή επτά λεπτά αργότερα για τους γηπεδούχους που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 67. Ο Γρίβας
με δεξί κεραυνό έστειλε τη μπάλα στο γάμα της εστίας των φιλοξενούμενων βάζοντας για πρώτη φορά την ομάδα του μπροστά στο σκορ.
Πολύ κοντά στο 3-3 έφτασαν οι φιλοξενούμενοι αλλά το δοκάρι σταμάτησε το φάουλ του Ψωμοδότη . Αέρα δυο τερμάτων έδωσε στο 80΄
ο Πλακίδας κλειδώνοντας την υπόθεση νίκη κάνοντας το 4-2. Στην τελευταία καλή φάση του αγώνα , πέντε λεπτά πριν τη λήξη του , ο