12 Δεκεμβρίου 2023 21:30 Commercial League 2023-2024 4 90'

Δημοτικό Γήπεδο Άνοιξης
Λυκαβηττού 37, Άνοιξη, 145 69

KO KO 6 12 29 44 FT

Δεν ανέδειξε νικητή ο πολύ όμορφος αγώνας μεταξύ AKSΙΑ και efood , που διεξήχθη το βράδυ της Τρίτης . Οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν
νωρίς προβάδισμα στο σκορ όταν ο Αποστόλου πήρε τη μπάλα από τον Κετσέ και σκόραρε . Έξι λεπτά κράτησαν το προβάδισμα οι
γηπεδούχοι καθώς στο 12ο λεπτό ο Δαρζέντας με κοντινό πλασέ έφερε το ματς στα ίσα . Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα η AKSIA
πήρε εκ νέου προβάδισμα όταν ο Κετσές με «φωτοβολίδα» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Θεολόγη για δεύτερη φορά (2-1). Οι
φιλοξενούμενοι δεν είχαν σκοπό να παραδώσουν τα όπλα και ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου ισοφάρισαν . Ο Βελίου εκτέλεσε
κορνερ από τα αριστερά και ο Μαυρίδης πέτυχε το 2-2. Στην επανάληψη με την είσοδο του Ζήση οι φιλοξενούμενοι απείλησαν από τα
δεξιά καθώς ο έμπειρος παίκτης ήταν πολύ κινητικός και δημιούργησε πολλά προβλήματα στους αντιπάλους του .Μεγάλη ευκαιρία έχασε
ο Δαρζέντας όταν μόνος του έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα αουτ ύστερα από σέντρα ακριβείας του Ζήση στο 65’λεπτό .Στα υπόλοιπα μέχρι το
τέλος λεπτά δεν άλλαξε τίποτα , όσον αφορά το σκορ και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό .

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ AKSIA: ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ , ΚΕΤΣΕΣ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ efood: ΔΑΡΖΕΝΤΑΣ , ΜΑΥΡΙΔΗΣ.