13 Δεκεμβρίου 2023 21:15 Commercial League 2023-2024 4 90'

Kicks Academy (Γήπεδο ELPEN)
Ο.Τ. 49 Επιχειρηματικό Πάρκο / 5η οδός, Φοίνικας, Σπάτα 190 04

KO KO 12 18 23 46 55 56 58 65 66 FT

Στον αγώνα μεταξύ της ομάδας της Coca Cola και της ομάδας της Motor oil , η δεύτερη κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 0-9.Η Motor oil μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο 12ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αραμπατζή  , με τον Τσιρίκα να βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και να την στέλνει στα δίχτυα. Στο 23ο λεπτό έγινε το 0-2 με την ίδια ακριβώς φάση αλλά με άλλους πρωταγωνιστές , ασίστ ο Θανασάι , εκτέλεση ο Μπιμπλής. (0-2) Ο Θανασάι συνεργάστηκε με τον Καραναστάση και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-3. Ο Καραναστάσης έδωσε πάσα στον Αραμπατζή , ο οποίος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα .(0-4). Μετά από σέντρα σουτ του Θανασάι η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.(0-5). Ο Θανασάι έδωσε πάσα στον Γκάτζια και εκείνος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.(0-6). Στο 60′ λεπτό η Coca Cola κέρδισε πέναλτι , όμως αστόχησε. Ο Νικολάου έδωσε πάσα στον Θανασάι και εκείνος με δυνατό σουτ έκανε το 0-7. Ο Νικολάου βρέθηκε μόνος έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.(0-8). Ο Τσιρίκας έδωσε πάσα στον Θανασάι και εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.(0-9).