7 Δεκεμβρίου 2023 21:15 Commercial League 2023-2024 3 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 7 60 65 66 67 80 81 FT

Εξαιρετικός αγώνας διεξήχθη το βράδυ της Πέμπτης μεταξύ της Kaizen Gaming  και της NOVIBET . Σε ένα αγώνα αποθέωση του fair play οι δύο αντίπαλοι έπαιξαν καθαρά και πρόσφεραν πλούσιο θέαμα . Το τελικό αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει τις προσπάθειες των παικτών . Οι φιλοξενούμενοι πήραν πολύ νωρίς προβάδισμα στο σκορ με τον Κουρέντα στο 7ο λεπτό . Οι γηπεδούχοι πίεσαν αλλά έπρεπε να περιμένουν το ρολόι να δείξει μία ώρα αγώνα για να φέρουν το ματς στα ίσια . Ο Λυρίτσης εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Γρίβας με κοντινή κεφαλιά σκόραρε . Συναρπαστική η εξέλιξη του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ξανά κεφάλι στο σκορ με γκολ του Μεγαρίτη . Δύο λεπτά όμως κράτησε η χαρά των φιλοξενούμενων καθώς ο Γρίβας έφερε ξανά το ματς στα ίσια . Προβάδισμα δύο τερμάτων πήραν οι γηπεδούχοι με τους Θεοφάνους και Καραμάνη και φάνηκε να καθαρίζουν την υπόθεση νίκη . Η ομάδα της Novibet όμως δεν είχαν παραδώσει ακόμα τα όπλα και μείωσαν στο 81΄με τον Καραβίτη κάνοντας τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα θρίλερ . Το τελικό σφύριγμα την λήξης βρήκε τελικά τους γηπεδούχους νικητές με σκορ 4-3 και άπαντες να αποχωρούν μέσα σε άριστο κλίμα.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ KAIZEN GAMING : ΓΡΙΒΑΣ , ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ , ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ NOVIBET : ΚΑΡΑΒΙΤΗΣ , ΚΟΥΡΕΝΤΑΣ , ΜΕΓΑΡΙΤΗΣ.