20 Απριλίου 2023 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 17 90'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO FT

Εύκολο έργο είχε η ΚΑΙΖΕΝ στον αγώνα με αντίπαλο τον ΑΔΜΗΕ , όπου και νίκησε με σκορ 7-0 . Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή αμυντική λειτουργία μέχρι το 30ο λεπτό όπου οι παίκτες της ΚΑΙΖΕΝ κατάφεραν και πέτυχαν το πρώτο τους τέρμα . Ο Καρένιο εκμεταλλεύτηκε λάθος διώξιμο αμυνόμενων και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ . Είχαν προηγηθεί προσπάθειες του Μάλιβιτς και του Μπότη αλλά ο Κρίκος απομάκρυνε Το 2-0 πέτυχε ο Μπότης που μετά από σουτ του Καρένιο , καθώς  μπήκε στην πορεία της μπάλας και με τακουνάκι σκόραρε. Ενα λεπτό πριν λήξει το ημίχρονο, ο Παπαματθαίου έκανε το σουτ αλλά μπλόκαρε ο Ζεκάκος . Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και πέτυχαν τέσσερα ακόμα τέρματα με τους Μπότη (3) και Δημακόπουλο . Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με σουτ των Μελλισάρη κ Νόνα που όμως δε βρήκαν στόχο .