16 Απριλίου 2023 21:00 Commercial League Phase One 2022-2023 16 90'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO arηs KO 64 67 70 FT

Στον αγώνα της 14-03-23 μεταξύ της ομάδας του ΑΔΜΗΕ και της ομάδας του ARHS , οι δεύτεροι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 1-2. Ήταν ένα ισορροπημένο ματς καθώς οι δύο ομάδες ήταν πολύ ανταγωνιστικές από το πρώτο ημίχρονο , έχασαν πολλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε κάποια ομάδα να ανοίξει το σκορ. Στο πρώτο μισό του 2ου ημιχρόνου το σκηνικό ήταν ακριβώς το ίδιο και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν αλλά καμία δεν μπορούσε να  βάλει κάποιο γκολ. Έπειτα από εκείνο το σημείο η ομάδα του Άρης ανέβηκε πολύ και κατάφερε να βάλει δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά . Ο ΑΔΜΗΕ προσπάθησε να ανατρέψει το σκορ αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-2.

GAME FILM

13’ Ο Αλεξάκης βρέθηκε μόνος του  μέσα στη μεγάλη περιοχή σούταρε όμως ο τερματοφύλακας του ΑΔΜΗΕ απέκρουσε εγκαίρως.

31’Ο Δανιήλ έπειτα από πάσα του Αλεξάκη έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή αλλά ο τερματοφύλακας έπεσε σωστά και απεσόβησε το γκολ.

58’ Ο Γεωργαντάς βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ καθώς αστόχησε.

59’ Ο Γεωργαντάς βρέθηκε πάλι μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε εντυπωσιακά.

64’ (0-1)  Ο Παπαχρήστος έδωσε πάσα στον Αγγελίδη και εκείνος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του ARHS.

67’ (0-2)  Μετά από λίγα λεπτά οι ρόλοι αντιστράφηκαν , ο Αγγελίδης έδωσε πάσα στον Παπαχρήστο και αυτός μέσα από τη μικρή περιοχή κατάφερε να διευρύνει το σκορ υπέρ της ομάδας του.

70’ (1-2) Η ομάδα του ΑΔΜΗΕ κέρδισε πέναλτι, ο Μελισσάρης εκτέλεσε και μείωσε για την ομάδα του.

Διακριθέντες ΑΔΜΗΕ : Μελισσάρης , Γεωργαντάς .

Διακριθέντες ARHS: Αντζουλής , Παπαχρήστος , Αγγελίδης.