Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν Αγωνιστική Τελικό
28 Μαρτίου 2023 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 15 0'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

arηs KO KO 2 27 35 55 FT

Άρθρο

Στον αγώνα της 28-03-23 μεταξύ της ομάδας του Arηs Hellas και της ομάδας της Wolt , η δεύτερη κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 0-4. Η ομάδα της ξεκίνησε πολύ δυναμικά στο ματς καθώς κατάφερε να βάλει γκολ από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Η ομάδα του Arhs προσπάθησε πάρα πολύ , έχασε ευκαιρίες όμως η ομάδα που διακρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο ήταν η ομάδα της Wolt. Στο δεύτερο ημίχρονο τα ηνία τα κρατούσε η ομάδα της Wolt μπήκε όλο και πιο δυναμικά έχασε πολλές ευκαιρίες αλλά κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα.

GAME FILM

2’ (0-1) Ο Γκουράου βρέθηκε μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Wolt.

27’ (0-2) Ο Γκουράου έδωσε πάσα στον Αυγουστίνο και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-2.

35’ (0-3) Μετά από σέντρα , βρέθηκε ο Μιλόβι και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας  το 0-3.

55’ (0-4) Ο Γεωργακόπουλος πέρασε όλη την άμυνα του Arhs και με ένα δυνατό σουτ μέσα στη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-4.

Διακριθέντες Arhs : Μουζακίτης, Παπαχρήστος

Διακριθέντες Wolt : Γκουράου , Γεωργακόπουλος,Μιλόβι.