24 Απριλίου 2023 21:30 Commercial League Phase One 2022-2023 14 90'

Daniel Batista Football Club
Δεκελείας 193, Αχαρνές, 13677

arηs KO KO 1 12 19 23 57 78 FT

Στον αγώνα της 24-04-23 μεταξύ της ομάδας της Kaizen Gaming και της ομάδας του Arhs Dev.Hellas, οι τελευταίοι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 6-0. Η ομάδα της Kaizen Gaming  μπήκε πολύ δυναμικά καθώς κατάφερε να βάλει γκολ από τα πρώτα κιόλας λεπτά . Η ομάδα του Arhs δεν μπήκαν δυναμικά , δεν κατάφεραν να βάλουν κάποιο γκολ στο πρώτο ημίχρονο καθώς η ομάδα της Kaizen Gaming κατάφερε να λήξει το πρώτο ημίχρονο με 0-4 υπέρ της . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Kaizen Gaming  πίεσε αρκετά περισσότερο, δεν αντέδρασαν κατευθείαν διότι η άμυνα του Arhs ανέβηκε όμως δεν τα κατάφερε καθώς η ομάδα της Kaizen Gaming κατάφερε να διευρύνει το σκορ σε 0-6 και έτσι να λήξει ο αγώνας .

GAME FILM

1’ (0-1) Μετά από λάθος της άμυνας του Arhs , ο Λυριτσής το εκμεταλλεύτηκε, μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

12’ (0-2) Ο Αναστασιάδης τροφοδότησε τον Μπότη , ο οποίος έκανε κοντρόλ και πλάσαρε αμέσως στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα , κάνοντας το 0-2.

19’ (0-3) Ο Μπότης έδωσε πάσα στον Λυριτσή και εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-3.

23’ (0-4) Ο Δημακόπουλος μετά από ατομική προσπάθεια, μπήκε μέσα στην μικρή περιοχή πέρασε την άμυνα και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-4.

57’ (0-5) Ο Μπότης τροφοδότησε τον Λυριτσή ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

78’ (0-6) Ο Καρπέτας βρέθηκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-6.

Διακριθέντες Kaizen Gaming: Μπότης , Λυριτσής , Καρπέτας , Δημακόπουλος

Διακριθέντες Arhs Dev. Hellas : Αντζουλης , Μουζακίτης , Καραμαδούκης .