Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν Αγωνιστική Τελικό
21 Μαρτίου 2023 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 13 90'

arηs KO KO 5 27 27 30 80 90 FT

Άρθρο

Στον αγώνα της 21-03-23 μεταξύ της ομάδας της Accenture και της ομάδας του Arhs Hellas , οι τελευταίοι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 4-2. Η Accenture μπήκε πολύ δυναμικά στο ματς , έκανε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί πολύ νωρίς με 3-0. Μετά από το πρώτο μισάωρο η ομάδα του Arhs Hellas άρχισε να παίρνει τα ηνία του ματς και κατάφερε να μειώσει σε 3-1 μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Arhs ανέβηκε κι άλλο αγωνιστικά , πίεσε αρκετά τον αντίπαλο και κατάφερε να μειώσει σε 3-2. Προς το τέλος όμως του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Accenture έβαλε κι άλλο γκολ σφραγίζοντας έτσι τη νίκη.

GAME FILM

5’ (0-1) ο Ντίνος Μάριος βρέθηκε μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή απέναντι από τον τερματοφύλακα και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Accenture.

22’ (0-2) ο Ντίνος Μάριος έδωσε πάσα στον Μαρκάκη και εκείνος με πλασέ έκανε το 2-0.

27 (0-3) Η ομάδα της Accenture κέρδισε πέναλτι ,ο  Ντίνος Μάριος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και κατάφερε να διευρύνει το σκορ για την ομάδα του κάνοντας το 3-0.

30’ (1-3) Μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Αλεξάκη , η μπάλα κατέληξε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Παπακώστας  βρέθηκε στην πορεία της μπάλας καταφέρνοντας να μειώσει σε 1-3.

80’ (2-3) Ο Βαφειάδης βρέθηκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ μείωσε κι άλλο για την ομάδα του

90’ (2-4) Μετά από εξαιρετική ασίστ του συμπαίκτη του , ο Ντίνος Μάριος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έκανε το 4-2 λήγοντας έτσι το ματς.