28 Νοεμβρίου 2022 21:00 Commercial League Phase One 2022-2023 5 90'

Daniel Batista Football Club
Δεκελείας 193, Αχαρνές, 13677

KO KO 7 16 20 26 59 70 70 70 80 88 FT

Στον αγώνα μεταξύ της ομάδας της Kaizen Gaming και της ομάδας του Δράκωντα, οι δεύτεροι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 1-4. Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι όπου στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Kaizen Gaming δέχτηκε δύο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Kaizen Gaming ανέβηκε ψυχολογικά. Έκανε κάποιες προσπάθειες για γκολ, όμως η ομάδα του Δράκωντα δεν τους άφησε πολλά περιθώρια αφού ήταν πιο αποτελεσματικη και κατάφερε να πετύχει αλλά δύο γκολ. Προς το τέλος η ομάδα της Kaizen Gaming δεν τα παράτησε και σημείωσε το γκολ της τιμής.

GAME HIGHLIGHTS

(0-1) 7` Ο Κεσσές σούταρε αμαρκάριστος έξω από την μεγάλη περιοχή όμως ο τερματοφύλακας της Kaizen Gaming απέκρουσε προσωρινά και ο επερχόμενος Παπασπύρος με πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Δράκωντα.

9` Ο Λυριτσής έκανε μια κάθετη πάσα  στη μικρή περιοχή ο Πλακίδας βρέθηκε στην πορεία της αλλά ο τερματοφύλακας του Δράκωντα απέκρουσε εγκαίρως.

11` Ο Κλαουράκης έκανε σέντρα μέσα στη μεγάλη περιοχή , η μπάλα κατέληξε στο Λυριτσή ο οποίος έκανε ένα δυνατό σουτ όμως ο τερματοφύλακας έπεσε στη αριστερή γωνία και αποσόβησε το γκολ.

(0-2) 20` Ύστερα από κλέψιμο του Κεσσέ έγινε κάθετη μπαλιά στον Γκιόκα και αυτός με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-2.

46` Ο Καραμανέας έδωσε πάσα στον Κεσσέ και εκείνος έξω από τη μεγάλη περιοχή σούταρε δυνατά όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε εντυπωσιακά .

47` Ο Γρίβας από την ομάδα της Kaizen Gaming μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή πλάσαρε όμως αστόχησε και η μπάλα κατέληξε άουτ.

(0-3) 59` Ο Γκιόκα έδωσε πάσα στον Καραμανέα και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-3.

(0-4) 70`Ο Τσαλιάγκος με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

(1-4)  88` Ο Στασινόπουλος σούταρε μέσα στην μεγάλη περιοχή και μείωσε σε 1-4.