Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν Αγωνιστική Τελικό
17 Νοεμβρίου 2022 20:45 Commercial League Phase One 2022-2023 3 0'

Daniel Batista Football Club
Δεκελείας 193, Αχαρνές, 13677

KO KO 5 7 20 52 55 70 80 FT

Άρθρο

Στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής μεταξλυ της ομάδας της ΑΔΜΗΕ και της ομάδας της Wolt. οι τελευταίοι κατάφεραν και πήραν μια δύσκολη νίκη με τελικό σκορ 3-4. Το σκόρ άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Χλώρος με δυνατό, διαγώνιο σουτ έξω απο τη μεγάλη περιοχή. Δυο λεπτά αργότερα η ασυνενοησία στην άμυνα της ΑΔΜΗΕ,έδωσε την ευκαιρία στον Γεωργακόπουλο να διπλασιάσει το προβάδισμα των φιθλοξενούμενων. Με την συμπλήρωση του 20λεπτού ο ίδιο παίκτης έβαλε σκόραρε ξανά διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο, και συγκεκριμλενα 7 λεπτά απο την έναρξη του οι γηπεδούχοι μείωσαν στο σκορ ο Ευαγγελίδης ύστερα απο ασσίστ του Αναστασόπουλου. Ο Οσιμάγιε ,όμως, 3 λεπτά αργότερα έκανε το 1-4 να φέρει τη διαφορά στα ίδια επίπεδα με πριν. Η ομάδα της  ΑΔΜΗΕ βελτιώθηκε και με ασφυκτική πίεση σκόραρε ξανά με τον Μελισσάρη. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με το σουτ του Ρήγα μέσα απο την μεγάλη περιοχή.

Διακριθέντες:  Ευαγγελίδης,Ρήγας, Μελισσάρης – Χλώρος, Γεωργακόπουλος Οισαμάγιε

GAME STORY

5ο λεπτό: 0-1 Χλώρος

7ο λεπτό: 0-2 Γεωργακόπουλος

10ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Ρήγα έξω απο την μεγάλη περιοχή πέρασε λίγο άουτ.

20ο λεπτό: 0-3 Γεωργακόπουλος

50ο λεπτό : Ο Χλώρος σούταρε μέσα σπο την περιοχή, αλλά η αποκρούση του τερματοφύλακα της ΑΔΜΗΕ κράτησε το σκορ ανέπαφο.

52ο λεπτό: 1-3 Ευαγγελίδης

55ο λεπτό :1-4 λεπτό Οισιμάγιε

70ο λεπτό:  2-4 Μελισσάρης