19 Νοεμβρίου 2017 18:30 Commercial League 2017-2018 4 90'

2
3
1
0

Ένας ομολογουμένως δύσκολος αγώνας με την Fix Hellas να εμφανίζεται μεταμορφωμένη με φρεσκάδα στην επίθεση και στιβαρό κέντρο. Η ομάδα κατέβηκε με αμυντικό προσανατολισμό και όποτε μπορούσε εξαπολούσε αντεπιθέσεις. Αυτό δυσκόλεψε αρχικά τον Τοξότη Πεύκης μέχρι να βρει το κλειδί για να ξεκλειδώσει την άμυνα αλλά και το δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Κλείδας Στέλιος στηρίχτηκε για άλλο ένα αγώνα στους Μαρινάκη, Δούση Γ. και Γαζεπίδη Φ. Με σωστές οδηγίες και υπομονή βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα και πήραν τους τρείς βαθμούς της νίκης.

7′ Εκτέλεση φάουλ από το κέντρο σχεδόν, με τον Δούση Γ. να γεμίζει και τον Μανωλίτση να πετάγεται ανάμεσα στους αμυντικούς της Fix αλλά η κεφαλιά του πέρασε ελάχιστα άουτ από την αριστερή συμβολή των δοκών.

11′ Ο Κοφινάς έφυγε στην πλάτη της άμυνας και από πλάγια θέση προσπάθησε να προλάβει την έξοδο του Λάριζα αλλά η μπάλα σταμάτησε στο πλαϊνό των διχτύων.

22′ Δυνατό σουτ του Γαζεπίδη Φ. από τα 20 μέτρα ελάχιστα άουτ.

28′ (1-0) Εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Μαρινάκη (πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και από πλάγια θέση γύρισε στον Μανωλίτση ο οποίος έσπρωξε τη μπάλα στο κενό τέρμα.

41′ Ατομική ενέργεια του Ζήκου Π. και στη συνέχεια έπαιξε το ένα δύο με τον Κλείδα Φ. ο οποίος από πλάγια θέση έκανε το διαγώνιο σουτ άουτ.

44′ (2-0) Ο Γαζεπίδης Φ. έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Μαρινάκη με τον τελευταίο να σουτάρει ψύχραιμα στέλνοντας τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Τζάνου.

49′ Διαγώνιο σουτ του Φυλάκτου από τη δεξιά γωνία της περιοχής ανάγκασε τον Τζάνο να διώξει με γροθιές από την αριστερή συμβολή των δοκών.

52′ (2-1) Συρτή σέντρα του Παγιάτη από τα αριστερά πλασέ στην κίνηση του Παπαευσταθίου στην δεξιά γωνία.

53′ Ατομική προσπάθεια του Μπαρτζώκα ανάμεσα σε 3 αμυντικούς όμως το σουτ εξουδετέρωσε με γροθιές ο Τζάνος.

60′ Ενα δύο Μπαρτζώκα με τον Φυλάκτου με τον τελευταίο να δοκιμάζει το αριστερό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής για να μπλοκάρει ο Τζάνος με διπλή προσπάθεια.

63′ Τριγωνάκι Μαρινάκη, Μπαρτζώκα , Φυλάκτου με τον πρώτο να κάνει το σουτ να αποκρούει ο Τζάνος και στην επαναφορά σουτ του Μανωλίτση ψηλά άουτ.

70′ Κόρνερ από τα αριστερά για τον Τοξότη με την μπάλα να μήν απομακρίνεται από τα καρέ της Fix Hellas να καταλήγει στον Μαρινάκη που έκανε το δυνατό συρτό σουτ για να διώξει με αυτοθυσία ο Τζάνος.

80′ (3-1) Εκτέλεση κόρνερ για τον Τοξότη από τα αριστερά καρφωτή κεφαλιά του Μπαρτζώκα από το πρώτο δοκάρι.

ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ

ΤΟΞΟΤΗΣ ΠΕΥΚΗΣ: ΓΑΖΕΠΙΔΗΣ Φ., ΔΟΥΣΗΣ Γ.,ΜΑΝΩΛΙΤΣΗ

FIX HELLAS: ΠΑΠΠΑΣ Χ., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΦΙΝΑΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Κλείδας Κοσμάς (Τοξότης Πεύκης):

“Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για τη νίκη και την εμφάνιση. Όσον αφορά την διαιτησία θα ήθελα να πω πως ο Τοξότης κλείνει φέτος 33 χρόνια στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και το λιγότερο που ζητάει είναι ίση αντιμετώπιση. Εύχομαι Καλή Συνέχεια στους αντιπάλους όσο για τους διαιτητές θέλω να πιστεύω πως στην επίμαχη φάση της αποβολής θα κάνουν την αυτοκριτική τους, γιατί είναι απορίας άξιο, το γιατί δεν αποβλήθηκε ο αντίπαλος ο οποίος κλώτσησε και χτύπησε με αγκωνιά τον συμπαίκτη μας στο πρόσωπο (και όλα αυτά ακριβώς μπροστά στον δεύτερο βοηθό). Τέλος ζητάμε συγνώμη για την έκρηξη του συμπαίκτη μας”.

Παπαχαρίσης Λεωνίδας (Fix Hellas):

“Ήταν μια ήττα σήμερα. Η ομάδα πρέπει να βρει τα πατήματα της. Χρειαζόμαστε λίγο χρόνο και πιστεύω ότι θα πάμε καλύτερα στην συνέχεια. Συγχαρητήρα στους αντιπάλους. Μια πολύ καλή ομάδα, πολύ καλό το παιχνίδι, καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα”.