7 Νοεμβρίου 2018 20:30 Commercial League 2018-2019 2 90'

0
0
0
0

Ζευγάρωσε τις νίκες στο πρωτάθλημα ο Τοξότης , δυσκολότερα από ότι φανερώνει το τελικό σκορ , απέναντι στην πολύ μαχητική SUI GENERIS . Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το 43΄λεπτό , βάζοντας πολύ δύσκολα στον «εγκλωβισμένο» μέχρι εκείνο το σημείο Τοξότη . Οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν σε τρομερή μέρα τον πολύ εύστοχο Κοσμά Κλείδα που με τρία εξαιρετικής εκτέλεσης τέρματα έδιωξε το άγχος από την ομάδα του και μαζί την υποψία στραβοπατήματος ..

7΄  νωρίς έδειξαν τις προθέσεις τους οι φιλοξενούμενοι όταν ο Γιώργος Δούσης εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Μανωλίτσης έστειλε με σουτ τη μπάλα άουτ

10΄ GOAL (1-0) άμεσα απάντησαν οι γηπεδούχοι και άνοιξαν το σκορ με τον Γιαννακόπουλο που απλά είχε να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα όταν η παράλληλη προς την αντίπαλη εστία σέντρα του Κορίζη  πέρασε από πολλά πόδια και του στρώθηκε

20’ έξυπνα εκτελεσμένο κόρνερ από το Γιαννακόπουλο , η μπάλα πέρασε εκτός

26’ εκτός εστίας πέρασε το σουτ του Μπαρτσώκα ύστερα από ένα δύο με το Νίκο Δούση

35΄ατομική προσπάθεια και σουτ του Μανωλίτση δεν ανησύχησε το Μπάτσο

36΄ GOAL (1-1) : στα ίσια έφεραν οι φιλοξενούμενοι το παιχνίδι σε πολύ κομβικό σημείο , λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο . Ο Μανωλίτσης πέρασε στην πλάτη της άμυνας κάθετη πάσα στον Μπατσώκα που ψύχραιμα έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα

52΄ GOAL (1-2) : δυνατά μπήκαν στην επανάληψη οι παίκτες του Τοξότη και πολύ γρήγορα πήραν κεφάλι στο σκορ . Ο Γιώργος Δούσης από αριστερά έστειλε ύστερα από εκτέλεση κόρνερ τη μπάλα συστημένη στον Μπαρτσώκα που με κεφαλιά σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα

54΄ GOAL (1-3) : δε σταμάτησε να πιέζει ο Τοξότης και ανταμείφθηκε πριν καν συμπληρωθεί μία ώρα αγώνα . Ο Κοσμάς Κλείδας έγινε κάτοχος της μπάλας και με εύστοχο πλασέ νίκησε τον εξερχόμενο τερματοφύλακα , βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη

60΄ GOAL (1-4) : πάσα πάρε βάλε του Μπαρτσώκα στον Κοσμά Κλείδα , αύξησε τη διαφορά στα τρία τέρματα για τους φιλοξενούμενους

62΄κοντά στη μείωση του σκορ έφτασαν οι γηπεδούχοι αλλά ο Αλέξανδρος Γαζεπίδης μπλόκαρε την κεφαλιά του Ιατρόπουλου ύστερα από σέντρα του Στυλιανίδη

76΄ GOAL (1-5) : Μπαρτσώκας και Κοσμάς Κλείδας «υπέγραψαν» ένα ακόμα τέρμα του Τοξότη . Ο πρώτος πέρασε πάσα που έβγαλε απέναντι από τον Λουκόπουλο τον Κλείδα και αυτός «σεβόμενος» την κλάση του δε θα μπορούσε να αστοχήσει

80΄  κέρδισε κόντρες και σούταρε ο Ανδρουτσόπουλος αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει

86΄ GOAL (1-6) : το τελικό σκορ πέτυχε ο Κόρδας τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη . Ο Νίκος Δούσης εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά , η μπάλα έφτασε στον σκόρερ όπου κερδίζοντας τις κόντρες από τους αντιπάλους του σκόραρε