Red Cards
0
0

Άρθρο

Όλα έδειχναν ότι η Βικτώρια θα τελείωνε με νίκη στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς όμως τελικά ο Τοξότης με ψυχραιμία ανέτρεψε το σε βάρος του σκορ και πήρε τη νίκη. Το ιδανικό ξεκίνημα για την Βικτώρια ήρθε με γκολ στο 4’ από τον Τόττη Θ. και αρκετές χαμένες ευκαιρίες για να μεγαλώσει το σκορ. Οι γηπεδούχοι σταδιακά συνήλθαν από το σοκ και με σταθερά βήματα ανέκτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού ισοφάρισαν πήραν κεφάλι στο σκορ και το κράτησαν μέχρι την λήξη.

Το φιλμ του αγώνα

4′ (0-1) Λάθος της άμυνας του Τοξότη με τον Γαζεπίδη Α. να μην καταφέρνει να διώξει σωστά, έκλεψε  ο Τόττης Θ. και με πλασέ άνοιξε το σκορ.

12′ Διαγώνιο σουτ του Τόττη Θ. από τα αριστερά έδιωξε με γροθιές ο Γαζεπίδης Α. από την δεξιά του γωνία.

16′ Σουτ του Πανταζόπουλου από την αριστερή γωνία της περιοχής πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

18′ (1-1) Ατομική προσπάθεια του Φυλάκτου και σουτ μέσα από την περιοχή βρήκε σε παίκτη και πέρασε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Μανωλίτσης με τον Ζιάζιο να κάνει την κεφαλιά ψαράκι από το δεύτερο δοκάρι και να φέρνει το ματς στα ίσια.

40′ (2-1) Σέντρα του Ασλάνογλου από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Ζιάζιου από την μικρή περιοχή στα δίχτυα.

51′ Δυνατό σουτ του Κλείδα Φ. από τα 20 μέτρα από τον άξονα πέρασε λίγο πάνω από την δεξιά συμβολή των δοκών.

66′ Φάση διάρκειας στα καρέ του Τοξότη με τον Προκόπα να γίνεται τελικός αποδέκτης έκανε και το σουτ με τη μπάλα να σταματάει στη ρίζα του δεξιού δοκαριού και πέρασε άουτ.

71′ (3-1) Αντεπίθεση για τον Τοξότη με τον Κλείδα Φ. να κάνει το σουτ, τον Νάστο να αποκρούει αρχικά και τον Μαρινάκη με νέο σουτ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

78′ (3-2) Κόρνερ από τα δεξιά για την Βικτώρια δεν κατάφεραν να διώξουν ο αμυντικοί του Τοξότη με τη μπάλα να φτάνει στον Παπαδάκη ο οποίος έκανε το σουτ κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα.

84′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόττη Θ. απέκρουσε αρχικά ο Γαζεπίδης Α. και στην επαναφορά νέο σουτ από τον Παπαδάκη μπλόκαρε σταθερά ο τερματοφύλακας του Τοξότη.

86′ (4-2) Αντεπίθεση για τον Τοξότη με τον Μαρινάκη να φτάνει μέχρι τη γραμμή του άουτ γύρισε παράλληλα στον Μητρόπουλο ο οποίος με σουτ έγραψε το τελικό σκορ.

Αρβανίτης Γιάννης (Τοξότης Πεύκης)

Συγχαρητήρια έγινε ένα ωραίο ματς με πολλά γκολ και καλό θέαμα από πολύ καλές ομάδες. Ήμασταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και κερδίσαμε με 4-2. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου για την δεύτερη θέση. Έχουμε την πικρία ότι θα μπορούσαμε να είχαμε βγει και πρώτοι αλλά δεν πειράζει έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Καλή συνέχεια.