30 Ιανουαρίου 2023 21:30 Commercial League Phase One 2022-2023 8 90'

Daniel Batista Football Club
Δεκελείας 193, Αχαρνές, 13677

KO KO 28 33 37 42 42 FT

Στον αγώνα της 30-01-23 μεταξύ της ομάδας του Σόλωνα και της Wolt , οι πρώτοι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν πολύ ισορροπημένες μεταξύ τους , το παιχνίδι παιζόταν στο κέντρο του γηπέδου. Η ομάδα του Σόλωνα κατάφερε όμως από το πρώτο ημίχρονο να ανοίξει το σκορ κάνοντας το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Wolt ανέβασε ρυθμούς όμως δεν άφησε πολλά περιθώρια η ομάδα του Σόλωνα καθώς και εκείνη δεν είχανε την ευκαιρία να ανεβάσουν κι άλλο το σκορ. Έτσι το τελικό σκορ έληξε 2-0.

GAME FILM

28’ (1-0) Ο Αναστασάκος έδωσε πάσα στον Σαρρή και εκείνος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Σόλωνα.

37’(2-0) Μετά από ατομική προσπάθεια ο Χρυσαφής με πλασέ έκανε το 2-0.

47’ Ο Κατσαρός έδωσε πάσα στον Χλωρό ο οποίος σούταρε δυνατά έξω από την μεγάλη περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

Διακριθέντες Σόλωνα: Αναστασόπουλος , Σαρρής,  Χρυσάφης

Διακριθέντες Wolt: Χλωρός ,Κατσαρός .

ΧΡΥΣΑΦΗΣ Δ. (ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΟΛΩΝ)

Το ματς είχε καποιο ρυθμο. Υπηρχε υγρασία στο γήπεδο και δεν ειμασταν καλοι στις επαφές. Μετα κάαμε πολλές φάσεις και ηταν ενα πολυ καλο τέστ, μας ενδιαφέρει να έχουμε ενα καλο πλασάρισμα στο Commercial