6 Νοεμβρίου 2017 21:00 Commercial League 2017-2018 2 90'

1
2
0
0

Άνετη επικράτηση για την ομάδα “ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ” κόντρα στους “NIKITES F.C “ κάτι το οποίο φανερώνεται και από το τελικό σκορ 8-3 υπέρ τους, για τον αγώνα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η απόκτηση των τριών βαθμών εξασφαλίστηκε από πολύ νωρίς αφού είδη στο 17΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι ( ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ) ήταν μπροστά στο σκορ με τρία τέρματα διαφορά (0-3).

Το φιλμ του αγώνα:

GOAL (0-1)Η φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αφού στο 3΄κιόλας λεπτό του αγώνα ο Μικρογιαννάκης κατάφερε να σκοράρει για την ομάδα του, με ένα δυνατό σουτ.

GOAL (0-2)Το δεύτερο γκολ για την ομάδα ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ ήρθε ένα λεπτό αργότερα στο 4΄ από τον Καραμάνη με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

9΄. Συνέχεια είχε δυνατό σουτ του Μπότη το οποίο τράνταξε το κάθετο δοκάρι του τέρματος.

15΄. Η πρώτη καλή φάση για τους γηπεδούχους ( NIKITES F.C) ήταν στο 15΄ λεπτό όταν ο Παπαγεωργίου σε ένα τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα δεν κατάφερε να σκοράρει για την ομάδα του.

GOAL (0-3)Στον Μπότη από τους ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ ανήκει η επόμενη φάση όταν στο 17΄λεπτό με ατομική του προσπάθεια κατάφερε να περάσει τρεις αντίπαλους ποδοσφαιριστές και τον τερματοφύλακα και να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

23΄. Τη δυνατότητα να μειώσει για τους γηπεδούχους είχε ο Ξαγοράρης ο οποίος έκανε ένα συρτό σουτ από πλάγια θέση αλλά δυστυχώς για αυτόν και την ομάδα του ο αντίπαλος τερματοφύλακας βρισκόταν στην κατάλληλη θέση και απέκρουσε τη μπάλα.

GOAL (0-4)Τέταρτο γκολ για τους φιλοξενούμενους στο 40΄ πάλι από τον Μπότη αυτή τη φορά με ψηλοκρεμαστό σουτ αφού είδε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να βρίσκεται εκτός της εστίας του.

GOAL (0-5)Δυνατό ξεκίνημα και στο δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ αφού μόλις πέντε λεπτά μετά την έναρξη (50΄) ο Θεοφάνους μετά από διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

GOAL (15)Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σκορ με τον Καραπιπέρη στο 53΄λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

GOAL (16)Φοβερή προσπάθεια από τον Soousa ο οποίος χάρισε έτοιμο γκολ στον Pinto αφού ο τελευταίος απλά έσπρωξε τη μπάλα στα δίκτυα στο 56΄ μεγαλώνοντας τη διαφορά τερμάτων.

GOAL (17)Δεύτερο ατομικό γκολ για τον Θεοφάνους και έβδομο για τους ΣΤΟΙΧΙΜΑΝ όταν με πλασαριστό σουτ η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα στο 70΄ λεπτό.

GOAL (27)Άμεση ήταν η αντίδραση των γηπεδούχων αφού κατάφεραν να σκοράρουν με τον Κιοσσέ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την πάσα από τον συμπαίχτη του (Ξαγοράρη) και με δυνατό συρτό σουτ νίκησε των αντίπαλο τερματοφύλακα.

GOAL (28)Ο Αντωνόπουλος έβαλε το όγδοο γκολ για την ομάδα του στο 82΄ το οποίο ήταν και το τελευταίο με ψηλοκρεμαστό σουτ.

GOAL (38)Η τελευταία φάση του αγώνα ήταν και η επίτευξη του τρίτου τέρματος για τους γηπεδούχους από τα έντεκα βήματα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ξαγοράρης.