14 Νοεμβρίου 2017 21:45 Commercial Superleague 2017-2018 3 90'

1
1
0
0

Το επιθετικό ποδόσφαιρο του Σκλαβενίτη δεν κατάφερε να φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα στο πρώτο ημίχρονο όπου η Nemesis μπόρεσε να περιορίσει τα ατού των Φιλοξενούμενων. Στην επανάληψη όμως η κούραση των γηπεδούχων το γρήγορο τέμπο από την μεριά του Σκλαβενίτη έγειρε τη πλάστιγγα και το σκορ πήρε διαστάσεις.
5′ (0-1) Σουτ του Ζυγούρη μέσα από την περιοχή στο δεξί δοκάρι του Ζερβού και στην επαναφορά σουτ του Ζαγκοβά στον ουρανό των διχτύων.
8′ (0-2) Ο Λίακος είδε Ζερβό εκτός θέσης και με ψηλοκρεμαστό σουτ από τα 20 μέτρα ανέβασε το δείκτη του σκορ.
13′ Λάθος γύρισμα του Λιάκου έκλεψε ο Σάσσαρης ο οποίος έκανε και το σουτ για να μπλοκάρει ο Μητρούσης Η. με έξοδο.
20′ (1-2) Αντεπίθεση για τη Nemesis με τον Σάσσαρη να βρίσκει στα αριστερά τον Παπακωνσταντίνου με τον τελευταίο να μειώνει το σκορ με διαγώνιο σουτ.
25′ Διαγώνιο σουτ του Τσαγκαρογιαννάκη μέσα από την περιοχή ανάγκασε τον Μητρούση Η. να μπλοκάρει εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία.
36′ Γύρισμα του Βάρδα στον Χαλκιά ο οποίος από την αριστερή γωνία της περιοχής δοκίμασε το σουτ με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την αριστερή συμβολή των δοκών.
50′ (1-3) Κλέψιμο του Ζαγκοβά μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ έδωε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
59′ Εκπληκτικό σουτ του Ξεφτεράκη έξω από την περιοχή για να κάνει ο Ζερβός την απόκρουση του αγώνα στο δεξί του παράθυρο διώχνοντας σε κόρνερ.
66′ Αντεπίθεση για τη Nemesis με τον Πάτρα να βρίσκει στον κενό χώρο τον Κοριτσά με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και να αποκρούει ο Μητρούσης Η.
67′ Εντυπωσιακό σουτ του Πάτρα έξω από την περιοχή έδιωξε με τα ακροδάκτυλα ο Μητρούσης Η. σε κόρνερ.
69′ (2-3) Διαγώνια πάσα στον Παπαδάκη ο οποίος έκανε το κοντρόλ και με ψύχραιμο διαγώνιο σουτ πρόλαβε την έξοδο του Μητρούση Η. στέλνοντας τη μπάλα στην δεξιά γωνία.
71′ (2-4) Ανατροπή του Πούλιου από τον Σπυριδαντωνάκη. Το πέναλτι εκτέλεσε ευστοχα ο Χαλκιας.
74′ (2-5) Αντεπίθεση για τον Σκλαβενίτη με τον Ματσάγγο να διευρίνει το σκορ με διαγώνιο σουτ από τα αριστερά.
85′ (2-6) Φάση διαρκείας στα καρέ της Nemesis με τη μπάλα να φτάνει τελικά στον Πούλιο ο οποίος έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει σε αντίπαλο να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στην δεξιά γωνία.