23 Νοεμβρίου 2017 21:00 Commercial Superleague 2017-2018 4 90'

1
0
0
0

Συνεχίστηκε για τέταρτο σερί παιχνίδι το αήττητο της ομάδας του ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ! Με πολλές αλλαγές στην σύνθεση της, η γηπεδούχος ομάδα δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε τελικά να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Η ομάδα της ΝΕΜΕΣΙΣ ήταν αξιόμαχη, πάλεψε και κόντραρε στα ίσια την πολύ καλή και αθλητική ομάδα του ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ και αν ήταν λίγο πιο τυχερή θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει στο 65΄ λεπτό που η μπάλα τράνταξε το δεξιό κάθετο δοκάρι του ΤΡΥΦΩΝ Δ., μετά από τον «κεραυνό» που εξαπέλυσε ο ΣΑΣΣΑΡΗΣ! Η φάση αυτή ήταν καθοριστική για την εξέλιξη του ματς, καθώς στο επόμενο κιόλας λεπτό στην κόντρα ο ROBBS A. «τελείωσε» το παιχνίδι, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τρίτο της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 3-1. Ο αγώνας ήταν φτωχός σε φάσεις, είχε δυνατές αλλά καθαρές μονομαχίες και κρίθηκε στην αποτελεσματικότητα των παικτών της γηπεδούχου ομάδας.

Το φιλμ του αγώνα:

13΄ – GOAL (1-0)

Στην πρώτη αξιόλογη επιθετική της προσπάθεια ο ομάδα του ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ ευτύχισε να ανοίξει το σκορ! Ωραία εναλλαγή της μπάλας μεταξύ του ΝΟΜΙΚΟΥ Ν. και του ROBBS A. με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και δεξιά στην απέναντι γωνία του ΖΕΡΒΟΥ και να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στο παιχνίδι.

15΄ GOAL (2-0)

Με πανομοιότυπο τρόπο πέτυχαν το δεύτερο τους γκολ οι γηπεδούχοι. Από την δεξιά και πάλι πλευρά, συνδυάστηκαν ωραία ο ΡΟΣΣΩΝΗΣ Μ. με τον ΣΟΥΡΟΥΛΙΔΗ Ε., με τον δεύτερο να δίνει πάσα στον ΝΟΜΙΚΟ Ν. που πλάσαρε υποδειγματικά τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων στην δεξιά του γωνία.

22΄GOAL (2-1)

Άμεση απάντηση για την ομάδα της ΝΕΜΕΣΙΣ! Σε μία πολύ γρήγορη επίθεση που ξεδιπλώθηκε από τ’ αριστερά ο ΚΟΥΡΒΑΣ πλάσαρε στην έξοδο τον ΤΡΥΦΩΝ Δ. περνώντας από πάνω του την μπάλα και ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ πάνω στην γραμμή της εστίας την έσπρωξε στα δίκτυα.

37΄ – Οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να πατήσουν εύκολα περιοχή και δοκίμαζαν να απειλήσουν με σουτ την εστία του ΖΕΡΒΟΥ. Επίθεση λοιπόν από τα δεξιά και πάλι, με τον ΚΟΡΩΝΙΩΤΗ Κ. να πασάρει στον ΡΟΣΣΩΝΗ Μ. που σούταρε δυνατά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

42΄ – Νέο μακρινό σουτ από τον ΣΟΥΡΟΥΛΙΔΗ Ε. που πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

49΄ – Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με χαμένη ευκαιρία για την ομάδα της ΝΕΜΕΣΙΣ. Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά με την μπάλα να πηγαίνει στον ΚΟΥΡΒΑ που ήταν αμαρκάριστος πλάγια και αριστερά στην μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΤΡΥΦΩΝ Δ..

59΄ – Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για να «τελειώσει» το παιχνίδι είχε ο ROBBS A., όταν μετά από κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας, βγήκε τετ α τετ απέναντι από τον ΖΕΡΒΟ, αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε άουτ, δίπλα από το δεξιό δοκάρι.

65΄ – Η καθοριστική χαμένη ευκαιρία για την ομάδα της ΝΕΜΕΣΙΣ που θα μπορούσε να αλλάξει την εξέλιξη του παιχνιδιού! «Κεραυνός» από τον ΣΑΣΣΑΡΗ έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να τραντάζει το δεξιό δοκάρι του ανήμπορου να αντιδράσει ΤΡΥΦΩΝ Δ. και να αποκρούεται μετά από τους αμυντικούς.

66΄GOAL (3-1)

Ατομική προσπάθεια του ΚΟΡΩΝΙΩΤΗ Κ. από πλάγια αριστερά, την κατάλληλη στιγμή έκανε πάσα παράλληλα με την εστία, με τον ROBBS A. να πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

82΄ – Τελευταία φάση του αγώνα για την ομάδα της ΝΕΜΕΣΙΣ, με τον ΠΑΠΑΔΑΚΗ να σουτάρει έξω και δεξιά από την μεγάλη περιοχή και τον ΤΡΥΦΩΝ Δ. να μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

Δηλώσεις:

ΚΟΤΖΙΑΣ Αντώνιος, Παίκτης ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ

«Σήμερα έλειπε το μεγάλο μας πυροβολικό. Παίξαμε με έναν εκ των αρχηγών ο οποίος δεν είναι απόλυτα έτοιμος αυτή την περίοδο, είχαμε ένα θέμα λίγο επιθετικά, αμυντικά νομίζω ότι σταθήκαμε πολύ καλά, κάναμε αρκετά φάουλ και το γκολ ήρθε από έλλειψη συγκέντρωσης. Πολύ ωραίο το παιχνίδι.».

ΣΤΑΘΑΚΟΣ Γεώργιος, παίκτης ΝΕΜΕΣΙΣ

«Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, τα παιδιά προηγηθήκανε γρήγορα, το ισορροπήσαμε το ματς, το παλέψαμε, ουσιαστικά το χάσαμε σε μία φάση που έγινε το δοκάρι και αντί να γίνει 2-2, στην αντεπίθεση φάγαμε το γκολ και έγινε 3-1. Καλή συνέχεια στα παιδιά, είναι πολύ καλή ομάδα».