Red Cards
0
0

Άρθρο

Ματς για γερά νεύρα και με δυο πρόσωπα έγινε στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις Παιανίας. Σχεδόν όλο το πρώτο μέρος παίχτηκε στο μισό γήπεδο με τον Μπενρουμπή να προσπαθεί χωρίς επιτυχία να διασπάσει την άμυνα του Δράκοντα που για άλλο ένα παιχνίδι ήταν για σεμινάριο. Με ζώνη και προσαρμογές κατάφεραν να κρατήσουν μακριά από θέση βολής του πολύ ταλαντούχους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων. Δυο στιγμές αδράνειας ήταν ικανές να στοιχίσουν ισάριθμα τέρματα στους φιλοξενούμενους που θα μπορούσαν στο 89’ να μειώσουν το σκορ με τον Κεσσέ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το φιλμ του αγώνα

15′ Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας στον Νομικό με τον επιθετικό του Μπενρουμπή να κάνει απευθείας το σουτ μέσα από την περιοχή με τον Κεζά Β. να διώχνει με γροθιές.

42′ Ξεμαρκάρισμα του Νομικού και σουτ έξω από την περιοχή πέρασε πάνω από την αριστερή συμβολή των δοκών ελάχιστα άουτ.

44′ Ο Ελευθεράκης με τον Αναστασόπουλο έπαιξαν το ένα δύο με τον τελευταίο να μπαίνει στην περιοχή όμως το σουτ του μπλόκαρε ο Γιακουμέλος.

47′ Βαθιά μπαλιά του Ψωμά έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Αναστασόπουλο ο οποίος μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ έδιωξε με τα πόδια ο Γιακουμέλος.

49′ Συρτή σέντρα του Πατσιαντού από τα δεξιά, κεραυνός του Ελευθεράκη από το ημικύκλιο της περιοχής λίγο άουτ.

60′ (1-0) Σέντρα του Κολλίτζα από τα αριστερά προβολή του Ravini από το δεύτερο δοκάρι στα δίχτυα.

61′ Σουτ του Robbs από τον άξονα ανάγκασε τον Κεζά Β. να κάνει δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ.

65′ Ο Νομικός από τα δεξιά έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Ravini έκανε το κοντρόλ μπήκε στην περιοχή με τον Κεζά Β. να εξουδετερώνει το σουτ.

70′ (2-0) Βαθιά μπαλιά του Robbs στον Νομικό με τον τελευταίο από τα αριστερά να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

72′ Ο Κεσσές έσπασε το τεχνικό offside και με σουτ ανάγκασε τον Γιακουμέλο να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

89’ Εναλλαγές Πατσιαντού, Ελευθεράκη και Αναστασόπουλου με τον τελευταίο να πασάρει στον Κεσσέ ο οποίος μέσα από την περιοχή σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Λίβας Αργύρης (Δράκων)

Ένα παιχνίδι που ήταν μοιρασμένο, από δυο προσωπικές ενέργειες από πολύ ποιοτικούς ποδοσφαιριστές, καταφέραμε να το χάσουμε ενώ δεν έπρεπε να το χάσουμε. Καλή συνέχεια σε όλους.

Μουστρούφης Δημήτρης (Μπερουμπή)

Παίξαμε κόντρα σε μια αμυντική ομάδα, πολύ σκληρή στα μετόπισθεν. Δυσκολευτήκαμε στο πρώτο ημίχρονο αλλά δείξαμε υπομονή. Πιστεύω ήμασταν καλύτεροι και το αποτέλεσμα μας δικαιώνει.