Red Cards
1
0

Άρθρο

Η γρήγορη αποβολή του ποδοσφαιριστή της ομάδας του “ΙΣΟΚΡΑΤΗ”, μόλις στο 9΄, φαίνεται να έπαιξε καθοριστικό ρόλο, σύμφωνα και με τις δηλώσεις του προπονητή της ομάδος, με αποτέλεσμα να δεχτούν πέντε γκολ από την ομάδα της “ACCENTURE” στον αγώνα της πρώτης αγωνιστικής που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο στο Ήλιον.

Οι φιλοξενούμενοι (ACCENTURE) είχαν πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες, παρόλα αυτά κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 0-5 απέναντι στην ομάδα του “ΙΣΟΚΡΑΤΗ” η οποία εκτός από τους αντιπάλους είχε να αντιμετωπίσει και την αριθμητική διαφορά λόγω της αποβολής του ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ Σ. μόλις στο 9΄ λεπτό του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα.:

GOAL (0-1)

Η πρώτη καλή φάση του αγώνα ήταν και αυτή της επίτευξης του τέρματος από τα έντεκα μέτρα, όταν ο αμυντικός της ομάδας “ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ” έπιασε την μπάλα με το χέρι αποστερώντας την αντίπαλη ομάδα να επιτύχει τέρμα.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο ΑΠΙΔΟΠΟΥΛΟΣ Κων/νος ο οποίος σκόραρε για την ομάδα του (ACCENTURE).

13΄ Η επόμενη φάση ανήκει στου γηπεδούχους με ένα εκπληκτικό χτύπημα φάουλ λίγο έξω από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, από τον ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Μ. με την μπάλα να περνάει ξυστά από το κάθετο δοκάρι του τέρματος.

27΄ Ψηλοκρεμαστό σουτ από κοντινή απόσταση από τον ΤΣΟΛΚΑ Α. (ACCENTURE) ο οποίος είδε την προσπάθεια του να καταλήγει άουτ.

32΄ GOAL (0-2)

Στα δίκτυα κατέληξε η μπάλα μετά από σουτ που έκανε ο  ΤΣΟΛΚΑ Α έξω από την μεγάλη περιοχή δίνοντας προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του (ACCENTURE).

45΄ Η τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ανήκει στη γηπεδούχο ομάδα όταν ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Μ. με ένα δυνατό σουτ από μεγάλη απόσταση δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας.

55΄ GOAL (0-3)

Τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του ο ΚΟΤΣΑΡΙΝΗΣ Π. ο οποίος μπήκε σαν αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο δικαιώνοντας τον προπονητή του για την επιλογή αυτή, όταν με συρτό πλάσε από το κέντρο της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

66΄ Προσπάθεια αντίδρασης από την ομάδα του “ΙΣΟΚΡΑΤΗ” με  σουτ του ΔΑΜΗΛΑΤΗ Α. από κοντινή απόσταση χωρίς όμως να ανησυχήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

75΄ GOAL (0-4)

Γκολ από τον ΝΤΙΝΟ Μ., ο οποίος και αυτός μπήκε σαν αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, με διπλή προσπάθεια καθώς στην πρώτη βρήκε τον τερματοφύλακα του “ΙΣΟΚΡΑΤΗ” απέναντί του.

83΄ GOAL (0-5)

Η τελευταία φάση του αγώνα ανήκει στον ΤΑΛΟΥΜΗ Μ. ο οποίος έβαλε και το τελευταίο γκολ για την ομάδα του, όταν μετά από σέντρα έσπρωξε την μπάλα στο τέρμα της αντίπαλης ομάδας διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ.