16 Ιανουαρίου 2018 21:45 Commercial Superleague 2017-2018 9 90'

1
1
0
0

Χρυσή αλλαγή αποδείχτηκε για την ομάδα του ΔΡΑΚΩΝ ο Αναστόπουλος ο οποίος αν και αγωνίστηκε μόνο 35΄ λεπτά κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές. Οι γηπεδούχοι πήραν άνετα τους τρεις βαθμούς της νίκης, αφού επικράτησαν με σκορ 5-0 έναντι της ομάδας της MEDRITENT.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

7΄: Η πρώτη καλή φάση του αγώνα για τους γηπεδούχους ήρθε στο 7΄ λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Κεσσέ ο Ελευθεράκης δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα με κεφαλιά.

10΄: Άμεση απάντηση των φιλοξενούμενων με δυνατό σουτ του Ξηρουχάκη το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

GOAL 1-0

Το πρώτο γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο 25΄ σε μία φάση διαρκείας όταν μετά από σέντρα του Ελευθεράκη ο Τσιώνης δοκίμασε ένα σουτ το οποίο χτύπησε σε σώμα αμυντικού και στη συνέχεια με δεύτερο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

26΄: Στο επόμενο λεπτό και αμέσως μετά τη σέντρα οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στην αντεπίθεση με τον Γαλάνη ο οποίος δοκίμασε ένα μακρινό σουτ χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Οι επόμενες δύο καλές φάσεις οι οποίες ήταν και οι τελευταίες του πρώτου ημιχρόνου ανήκουν στους γηπεδούχους με τον Κεσσέ στο 33΄ λεπτό και τον Ελευθεράκη στο 42΄ όταν από κοντινή απόσταση ο πρώτος δεν κατάφερε να σκοράρει όπως και ο δεύτερος ομοίως.

GOAL 2-0

Η επίτευξη του δεύτερου τέρματος ήρθε για τους γηπεδούχους στο 57΄όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπιτσάκος Α. με διπλή προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στο τέρμα (το πρώτο του σουτ είχε χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι).

65΄:Αντίδραση των φιλοξενούμενων με τον Ξηρουχάκη ο οποίος έκανε ένα ψηλοκρεμαστό σουτ όταν είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός εστίας χωρίς όμως να καταφέρει και πάλι να σκοράρει για την ομάδα του.

GOAL 3-0

Ο Αναστόπουλος λίγα λεπτά μετά αφού είχε μπει στο παιχνίδι,στο 65΄ ύστερα από ατομική προσπάθεια και αφού πέρασε δύο αντίπαλους αμυντικούς πλάσαρε τη μπάλα και έστειλε τη μπάλα εντός τέρματος.

GOAL 4-0

Δέκα λεπτά μετά το πρώτο του ατομικό γκολ ξανακτύπησε ο Αναστόπουλος όταν στο 75΄ με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή σκόραρε και πάλι για την ομάδα του.

GOAL 5-0

Η τελευταία φάση του αγώνα ανήκει στους γηπεδούχους και συγκεκριμένα πάλι στον Αναστόπουλο όταν στο 80΄ τριπλασίασε τα προσωπικά του γκολ όταν μετά από σέντρα πήρε τη μπάλα και απλά την έσπρωξε στην αντίπαλη εστία χαρίζοντας στην ομάδα του την νίκη με πέντε μηδέν.