3 Μαΐου 2018 21:30 Commercial Superleague 2017-2018 14 90'

3
3
0
0

Καταπληκτικό ματς για πολύ γερά νεύρα. Τα γκολ έπεφταν βροχή με τις δυο ομάδες να παλεύουν για τη νίκη μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Η ομάδα του Δικτύου ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες και πιο τυχερή θα έλεγα γιατί οι φιλοξενούμενοι είδαν δυο φορές να σταματάει η μπάλα στα δοκάρια στις εστίας. Μορφή του αγώνα ο Sediq ο οποίος όχι μόνο ήταν ο καλύτερος παίκτης για τους γηπεδούχους αλλά πέτυχε και τέσσερα τέρματα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα και ενώ το Δίκτυο είχε τελειώσει με τις αλλαγές του ο Sediq τραυματίσθηκε και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Οι παίκτες της Motor Oil ήταν βιαστικοί στην τελική ενέργεια, κάτι που τους στοίχησε τη νίκη.

5′ (1-0) Αντεπίθεση για το Δίκτυο με τελικό αποδέκτη τον Sediq ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με σουτ στην δεξιά γωνία άνοιξε το σκορ.

22′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γαρίδα από τα αριστερά λίγο άουτ.

33′ Τετ α τετ του Τζέγια ύστερα από πάσα του Μούργου, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Mirwaij.

35′ (1-1) Σέντρα του Γαρίδα από τα δεξιά κεφαλιά του Τζέγια από το δεύτερο δοκάρι στην αριστερή γωνία.

40′ Ατομική προσπάθεια του Πασχάλη πέρασε 3 αντιπάλους έκανε και το σουτ με τον τερματοφύλακα του Δικτύου να στέλνει τη μπάλα σε κόρνερ.

44′ (2-1) Εκπληκτική προσπάθεια του Sediq και σουτ από τη γραμμή της περιοχής στην αριστερή γωνία του τέρματος της Motor Oil.

46′ (2-2) Σέντρα του Βήχα από τα αριστερά κοντρόλ και σουτ του Πασχάλη στην αριστερή γωνία.

48′ (3-2) Εντυπωσιακό σουτ του Makadji μέσα από την περιοχή στο δεξί παράθυρο της εστίας.

60′ (4-2) Αντεπίθεση για το Δίκτυο με τον Jawad να βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Sediq ο οποίος με ψύχραιμο σουτ έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία.

63′ (4-3) Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά με τον Λεμονή Ν. να γεμίζει και τον Καραχάλιο να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και να πετυχαίνει ένα όμορφο γκολ.

64′ (5-3) Φαντεζί προσπάθεια του Jawad και πάσα στον Sediq με τον τελευταίο να κάνει το σουτ στην δεξιά γωνία.

65′ (5-4) Αντεπίθεση για τη Motor Oil με τον Καραχάλιο να βρίσκει τον Τζέγια ο οποίος με ιδανικό σουτ μείωσε ξανά το σκορ.

74′ Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Λεμονή Ν. να γεμίζει και τον Ξυλογιάννη να πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Mirwaij με υπερένταση έδιωξε από την δεξιά γωνία.

81′ Βαθιά μπαλιά του Χατζάρα από την άμυνα στον Ξυλογιάννη που έκανε αμέσως το σουτ για να σταματήσει η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

85′ Τετ α τετ του Makadji πέρασε τους πάντες έκανε και το σουτ με τον Χατζάρα να διώχνει πάνω στη γραμμή με αυτοθυσία.

86′ Νέο σουτ του Ξυλογιάννη μέσα από την περιοχή σταμάτησε ξανά στο οριζόντιο δοκάρι.

88′ Κόρνερ του Μούργου από τα δεξιά κεφαλιά του Λεμονή Ν. από το ύψος του πέναλτι λίγο άουτ.

SEDIQ

ΔΙΚΤΥΟ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ: JAWAD, MAKADJI, MIRWAIJ

MOTOR OIL: ΤΖΕΓΙΑ, ΠΑΣΧΑΛΗΣ, ΒΗΧΑΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Φλαμπουράρης Μιχάλης (Δίκτυο Προσφύγων και Μεταναστών)

Ένα φανταστικό παιχνίδι σήμερα με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω. Κερδίσαμε επειδή ήμασταν πιο τυχεροί σήμερα, τα παιδιά είχαν πολλά δοκάρια. Εμείς είχαμε ένα φοβερό παίκτη το Sediq, ο οποίος έβαλε τέσσερα γκολ, τραυματίσθηκε και παίζαμε με δέκα αλλά καταφέραμε και κρατήσαμε το σκορ και κερδίσαμε.