2 Φεβρουαρίου 2023 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 14 90'

0
0
0
0

Στον αγώνα της 02-02-23 μεταξύ της ομάδας του ΑΔΜΗΕ και της ομάδας της  Motor Oil, οι δεύτεροι κατάφεραν να νικήσουν με τελικό σκορ 0-9.  Από το πρώτο κιόλας λεπτό φάνηκε η κυριαρχία της ομάδας της Motor Oil. Μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Η πίεση συνεχίστηκε , φέρνοντας έτσι την ομάδα της Motor Oil να κερδίζει  στο τέλος του ημιχρόνου  0-5. Το δεύτερο ημίχρονο είχε πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα με την πίεση συνεχώς να αυξάνεται  με αποτέλεσμα να βάλουν άλλα τέσσερα γκολ. Η ομάδα του ΑΔΜΗΕ προσπάθησε πάρα πολύ παρ’όλο τις ελλείψεις που είχε, όμως η ομάδα της Motor oil ήταν ανώτερη αγωνιστικά και το απέδειξαν στον αγωνιστικό χώρο.

GAME FILM

7’ (0-1) Ο Στεργίου έδωσε πάσα στον Λίτσα και εκείνος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Motor oil.

15’ (0-2) Ο Θανασάϊ έδωσε πάσα στον Γκάτζια και εκείνος με πλασέ σκόραρε.

25’ (0-3) Ο Γκάτζιας έδωσε πάσα στον Θανασάϊ μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή σούταρε και σκόραρε κάνοντας το 0-3.

28’ (0-4) Μετά από λάθος της άμυνας του ΑΔΜΗΕ , ο Θανασάϊ το εκμεταλλεύτηκε και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

31’ Ο Παπαλουκάς  έδωσε  πάσα στον Παπαματθαίου και εκείνος σούταρε δυνατά έξω από τη μικρή περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

49’ (0-5) Μετά από ατομική προσπάθεια του Θανασάϊ, μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα .

57’ (0-6) Μετά από λάθος της άμυνας του ΑΔΜΗΕ ,ο Θανασάϊ μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

60’ (0-7) Ο Λίτσας έδωσε πάσα στον Θανασάϊ και εκείνος με πλασέ έκανε το 0-7.

80’ (0-8) Μετά από λάθος της άμυνας, ο Μπαρμπόπουλος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

87’ (0-9) Ο Λυμπερόπουλος Δ. μετά από εξαιρετική ασίστ του Θανασάϊ προσπέρασε όλη την άμυνα του ΑΔΜΗΕ, μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και έκανε το 0-9.

Διακριθέντες: Θανασάϊ , Λίτσας , Τσιρίκας , Λυμπερόπουλος Δ.

Διακριθέντες: Παπαλουκάς , Παπαματθαίου, Βελαέτης.