15 Ιανουαρίου 2019 20:45 Commercial Superleague 2018-2019 9 90'

0
1
0
0

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον ΚΑΣΙΝΑΚΗ η ομάδα της REPLAYBOYS «καθάρισε» από νωρίς το παιχνίδι απέναντι στην ομάδα του ΔΡΑΚΟΝΤΑ. Σε ένα ματς που διεξήχθη υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες με την θερμοκρασία κοντά στους μηδέν βαθμούς κελσίου και έντονη  χιονόπτωση στο δεύτερο μέρος, η φιλοξενούμενη ομάδα ανταπεξήλθε σ’ όλες τις δυσκολίες και κατάφερε να επικρατήσει των αντιπάλων της. Ο ΚΑΣΙΝΑΚΗΣ ήταν ο κορυφαίος του αγώνα και κατάφερε μέσα σε τριάντα λεπτά να πετύχει και τα τέσσερα γκολ της ομάδας του. Στη συνέχεια ο ΔΡΑΚΩΝ είχε την υπεροχή, είχε την κατοχή της μπάλας και πίεζε για να πετύχει κάποιο τέρμα που θα τον έβαζε και πάλι στο ματς, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Αποτέλεσμα ήταν να παραμείνει το σκορ στο 0-4 που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο μισάωρο και να δώσει μια νίκη στην ομάδα της REPLAYBOYS που την ανέβασε ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία.

2΄ – GOAL (0-1)

Πρώτη επιθετική ενέργεια για την REPLAYBOYS, με τον ΚΑΣΙΝΑΚΗ να επιχειρεί το ψηλοκρεμαστό σουτ έξω απ’ την μεγάλη περιοχή και δεξιά και να νικάει τον ΜΠΑΚΑΛΗ ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

22΄ – GOAL (0-2)

Κυκλοφορία της μπάλας στο χώρο του κέντρου με τον ΚΑΣΙΝΑΚΗ να επιχειρεί την επέλαση από τα αριστερά, να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή και να σουτάρει δυνατά διαγώνια με την μπάλα να χτυπάει αρχικά στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα.

28΄ – GOAL (0-3)

Κυριαρχία της φιλοξενούμενης ομάδας στο χώρο του κέντρου. Κοφτή μπαλιά στον ΚΑΣΙΝΑΚΗ που βγήκε απ’ τα αριστερά στην πλάτη της άμυνας του ΔΡΑΚΟΝΤΑ και με εύστοχο πλασέ νίκησε για ακόμα μια φορά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

30΄ – GOAL (0-4)

Πολλά κέφια από τον ΚΑΣΙΝΑΚΗ που ξεκίνησε την διείσδυση από το κέντρο του γηπέδου, χωρίς κανείς αντίπαλος να μπορεί να τον ανακόψει και από τα δεξιά αυτή τη φορά μπήκε στη μεγάλη περιοχή και πλάσαρε και πάλι εύστοχα τον ΜΠΑΚΑΛΗ, ανεβάζοντας κι άλλο το δείκτη του σκορ.

34΄ –  Πρώτη ολοκληρωμένη επιθετική προσπάθεια για τον ΔΡΑΚΩΝ. Ο ΚΕΣΣΕΣ ελίχθηκε έξω απ’ την μεγάλη περιοχή του ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ και απ’ το ύψος του ημικυκλίου επιχείρησε το δυνατό σουτ με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να αποκρούει τη μπάλα.

44΄ – Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να μειώσουν το σκορ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Σουτ έξω απ’ την μεγάλη περιοχή από τον ΤΣΙΩΝΗ με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να περνάει άουτ.

49΄ – Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον ΔΡΑΚΩΝ να έχει και πάλι την κατοχή της μπάλας και να επιτίθεται προσπαθώντας να ξαναμπεί στο ματς. Σέντρα από τα δεξιά με τον ΚΕΣΣΕ να παίρνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ δίπλα από το αριστερό δοκάρι του ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ.

55΄ –  Επίθεση της REPLAYBOYS με τον ΜΑΝΟΥΣΟ να επιχειρεί το δυνατό συρτό σουτ έξω απ’ την μεγάλη περιοχή και τον ΜΠΑΚΑΛΗ να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια στην αριστερή του γωνία.

72΄ – Νέα επιθετική ενέργεια για τους παίκτες του ΔΡΑΚΟΝΤΑ με τον ΚΑΡΑΜΑΝΕΑ να κάνει το δυνατό διαγώνιο σουτ από τα δεξιά και τον ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΗ στην μικρή περιοχή να πετάγεται στην πορεία της μπάλας, να κάνει την προβολή πιεζόμενος με αποτέλεσμα να μην μπορεί να την στείλει στα δίχτυα, αλλά να περνάει λίγο άουτ δίπλα από το δεξιό δοκάρι του ΜΠΑΝΤΟΥΡΑΚΗ.

80΄ – Σέντρα από τα δεξιά για την ομάδα των φιλοξενούμενων με τον ΖΟΜΠΟΛΑ από το ύψος του πέναλτι να πιάνει απευθείας το σουτ και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει σε κόρνερ στην δεξιά του γωνία, που πέρασε όμως ανεκμετάλλευτο.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΒΕΡΒΕΣΟΣ Δημήτριος, Παίκτης ΔΡΑΚΩΝ

Όταν το παιχνίδι γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο και επιτιθέμεθα προκειμένου να πετύχουμε κάποιο τέρμα και να ξαναμπούμε στο ματς, είναι απαράδεκτο ο διαιτητής να σφυρίζει τη λήξη του αγώνα εφτά λεπτά νωρίτερα επικαλούμενος τις κακές καιρικές συνθήκες και το χιόνι που έπεφτε. Δεν μπορεί με λίγο χιόνι να λήγει νωρίτερα ο αγώνας και αυτό πρέπει να το δει η διοργανώτρια αρχή και να πάρει τα μέτρα της.

ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Νικόλαος, Παίκτης REPLAYBOYS

Ήταν ένα παιχνίδι απέναντι σε μία καλή και οργανωμένη ομάδα, εμείς ευτυχήσαμε να προηγηθούμε στην πρώτη φάση και να βάλουμε άλλα δύο γκολ στις αμέσως επόμενες, αυτό δε, μας έκανε τη ζωή πιο εύκολη. Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους και καλά παιχνίδια.